Nastolatka zaszła w ciążę. To co zrobili jej rówieśnicy wstrząsnęło całą Polską!

Małgorzata
7 miesięcy temu
Nastolatka zaszła w ciążę. To co zrobili jej rówieśnicy wstrząsnęło całą Polską!
FB Udostępnij na Facebooku
Są rzeczy, które mogą nas w życiu zaskoczyć i to bez względu na to ile mamy lat. Mamy na myśli ciążę. Niektóre kobiety jej nie planują i gdy na teście pojawiają się dwie kreski to zastanawiają się, co dalej zrobić. Coraz częściej w takiej sytuacji są też nastolatki, które nagle dowiadują się, że będą mieć dziecko. W związku z tym od jakiegoś czasu w naszym kraju trwa dyskusja na temat tego, czy edukacja seksualna młodych Polaków jest dostateczna. "Reżyser Życia" na swoim kanale na Youtubie umieścił niedawno film pt. "Nastolatka w ciąży", który ma już ponad 1.5 miliona odsłon!
Daniel Rusin, który w sieci znany jest jako "Reżyser Życia" na swoim kanale często umieszcza krótkie, ale niezwykle wartościowe i mocne filmy, które mają zmusić młodzież do myślenia i zastanawiania się nad swoim życiem. Chociaż widać, że nagrania są robione niskobudżetowe to idealnie opisują problemy, z którymi borykają się młode osoby. 


Tym razem "Reżyser Życia" postanowił na swój własny sposób wypowiedzieć się o nastoletnich ciążach. W swoim nagraniu pokazuje dylematy, z którymi walczą młode dziewczyny, o tym co wiedzą o poczęciu oraz jak są odbierane przez otoczenie. 


Główną bohaterką filmu jest młoda dziewczyna, która ma wydawałoby się idealną sytuację - świetnych rodziców, z którymi dogaduje się bez problemu. Jednak, gdy okazuje się, że jest w ciąży to ukrywa to przed nimi bojąc się, że będą rozczarowani. Dodatkowo od nastolatki odszedł ojciec jej dziecka, który nie uwierzył, że to z nim jest w ciąży. Otwarcie powiedział, że pewnie "puściła się z innym". Mocnym tłem tej historii są też rówieśnicy, którzy w żaden sposób nie okazują dziewczynie wsparcia - mówią jej, że ciąża to wstyd i że właśnie skończyło się jej życie. 


Osaczona i osamotniona nastolatka postanowiła na własną rękę poszukać rozwiązania swojego problemu. Zaczęła od internetu, gdzie w wyszukiwarce wpisywała różne hasła - "jak usunąć ciążę w domu?", "gdzie kupić tabletki poronne" czy "gdzie dokonać aborcji?". Nie poprosiła o pomoc rodziców ani nauczycieli, bo wstydziła się sytuacji w jakiej się znalazła. Ponadto była pewna, że jej najbliżsi nie wiedzą o tym, że zaczęła współżycie i że nawet o tym nie myślą. 


"Reżyser Życia" w swoim filmie zwrócił uwagę na niedostateczną edukację seksualną w szkołach. W jednym z fragmentów możemy zobaczyć, jak nieporadnie jest prowadzona lekcja o narządach rodnych, a do tego młodzi mężczyźni śmieją się za każdym razem, gdy tylko nauczycielka wymawia słowo "pochwa". Prowadząca zajęcia kobieta nie reaguje na ich zachowanie i prowadzi lekcję tak, jakby chciała mieć to, jak najszybciej za sobą. Czy tak powinny wyglądać zajęcia z edukacji seksualnej? 

Poniżej umieszczamy specjalnie dla Was film "Nastolatka w ciąży". Obejrzyjcie i przekażcie dalej. 


 

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
Udostępnij na Facebooku