Nastolatek, który zrzucił chłopca z platformy widokowej usłyszał wyrok!

Małgorzata
2 tygodni temu
Nastolatek, który zrzucił chłopca z platformy widokowej usłyszał wyrok!
FB Udostępnij na Facebooku
Cała Wielka Brytania była wstrząśnięta tragicznym wypadkiem, do którego doszło w Galerii Sztuki Tate Modern w Londynie. To właśnie tam nastolatek zrzucił chłopca z platformy widokowej. Teraz usłyszał wyrok.

17-latek zepchnął chłopca z platformy widokowej.

W sierpniu 2019 roku w Galerii Sztuki Tate Modern w Londynie doszło do tragicznego wypadku. To właśnie wtedy 17-letni Jonty Bravery zepchnął z platformy widokowej mieszczącej się na 10. piętrze 6-letniego chłopczyka pochodzącego z Francji

Przypomnijmy, że Tate Modern jest narodowym muzeum międzynarodowej sztuki nowoczesnej mieszczące się w stolicy Wielkiej Brytanii. Jest to jedna z bardziej popularnych na Wyspach atrakcji. 6-latek wspólnie z rodziną zwiedzał tę atrakcję i nikt nie przypuszczał, że dojdzie tam do takiej tragedii!


Chłopczyk niespodziewanie został wyrzucony z platformy widokowej przez 17-letniego Bravery'ego. Spadając uderzył w znajdujący się na piątym piętrze dach. Malca czym prędzej przetransportowano do szpitala helikopterem i lekarze robili, co w ich mocy, aby ocalić małego Francuza. Chłopczyk przeżył, ale doznał poważnych obrażeń wewnętrznych. Miał krwawienie do mózgu, pęknięty kręgosłup oraz złamanych kilka kości

"Dziś nadal jest na wózku inwalidzkim, nosi szyny na lewym ramieniu i obu nogach i spędza dni w gorsecie. On cierpi. Nie ma słów, by wyrazić, przez co przechodzimy." - powiedzieli dziennikarzom przejęci rodzice. 

 

Bravery usłyszał wyrok.

Świadkowie całego zdarzenia powiedzieli śledczym, że 17-latek z premedytacją zrzucił chłopca z platformy widokowej. Podczas przesłuchania wyznał, że planował zranić kogoś w muzeum, aby zaistnieć w telewizji

Biegli sądowi stwierdzili u 18-letniego Brytyjczyka spektrum zaburzeń autystycznych i osobowościowych. Jednak sędzia Maura McGowan podczas ogłaszania wyroku stwierdziła, że te schorzenia nie wyjaśniają w pełni motywów jego postępowania. Według niej nastolatek stanowi „poważne i bezpośrednie zagrożenie dla społeczeństwa”. Dodała także, że życie chłopca już nigdy nie będzie takie samo, a rodzice poświęcą część swojego życia, aby się nim zająć.

Brytyjczyk usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Możliwe jednak, że nigdy nie zostanie już wypuszczony na wolność.

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl

Zobacz także:

1. 60-latek podpalił dom, gdy jego partnerka spała. Grozi mu dożywocie.
2. Pomorze. Rozwścieczony rowerzysta pobił nastolatków. Policja apeluje o pomoc! [VIDEO]
3. Włożył cztery nowo narodzone szczenięta do plastikowego worka i wyrzucił jak śmieci.

 
Udostępnij na Facebooku