Następca tronu Wielkiej Brytanii zakażony koronawirusem! Wiadomo co się z nim dzieje..

Joanna
4 miesięcy temu
Następca tronu Wielkiej Brytanii zakażony koronawirusem! Wiadomo co się z nim dzieje..
FB Udostępnij na Facebooku
Koronawirus w Wielkiej Brytanii coraz bardziej się rozprzestrzenia. Aktualnie zakażonych jest aż ponad 8 tysięcy osób, a liczba ta rośnie w zastraszającym tempie.
Stało się coś, czego anglicy najbardziej się obawiali. Jeden z najważniejszych członków rodziny królewskiej uzyskał wynik dodatni w teście na koronawirusa. Co najgorsze - osoba ta znajduje się w grupie wysokiego ryzyka. O kogo chodzi? 

Syn Królowej Elżbiety chory na COVID-19.

Książę Walii, Karol ma koronawirusa - informują światowe media. Zbadana została również jego żona, Kamila - u niej test wyszedł negatywny. Próbki ich zostały pobrane i przeprowadzone przez National Health Service w laboratorium w Aberdeenshire. Nie jest wiadome od kogo się zaraził, z racji tego że mężczyzna odbył dużą liczbę spotkań w ciągu ostatnich tygodni. 
Jak poinformował rzecznik londyńskiej siedziby księcia - 71-letni Karol ma lekkie objawy koronawirusa, jednak jego stan jest oceniony jako dobry. Wspólnie z małżonką zgodnie z wytycznymi rządowymi i medycznymi znajdują się w izolacji w swoim domu w Szkocji. 

Obywatele martwią się o księcia. 

Brytyjczyków martwi stan zdrowia Karola. Chodzi tu o m.in dłonie mężczyzny, które są sine i opuchnięte. Taki wygląd może świadczyć o poważnym schorzeniu.  Media donoszą, że zarówno królowa Elżbieta jak i jej syn Karol mogą cierpieć na Raynauda - napadowym skurczu tętnic w rękach i stopach. Objawy tego schorzenia to własnie m.in. sinienie kończyn. 
Również nie pociesza fakt, że zakażony mężczyzna ma 71 lat i znajduje się w grupie wysokiego ryzyka - w jego wieku wirus jest wyjątkowo niebezpieczny. Mimo że mężczyzna czuje się dobrze, obywatele martwią się że ten stan rzeczy może się zmienić. 

Źródło: fakt.pl, tvp.info Fotografie: gazeta.pl

Zobacz także:

1. Koronawirus we Włoszech. Pacjent ''zero'' opuścił szpital.
2. Pielęgniarka zaryzykowała i ocaliła życie noworodka! Przez ten krok mogła stracić pracę!
3. Zapadła decyzja dotycząca igrzysk olimpijskich w Tokio!
Udostępnij na Facebooku