Napadł i przewrócił emerytkę. Nie wiedział, że uwieczniła go kamera!

Joanna
12 miesięcy temu
Napadł i przewrócił emerytkę. Nie wiedział, że uwieczniła go kamera!
FB Udostępnij na Facebooku
31-letni mężczyzna przyczaił się na starszą kobietę, po czym wyrwał jej torebkę i uciekł. Nie wiedział o jednym - że kamera znajdująca się nieopodal wszystko nagrała. Zaledwie kilka godzin później trafił on w ręce policji.
Niebezpieczny incydent miał miejsce 7-ego maja na osiedlu Hutniczym w Krakowie (województwo małopolskie). Starsza kobieta po tym jak wypłaciła pieniądze z bankomatu, została zaatakowana przez 31-letniego mężczyznę. Sprawca tak brutalnie wyszarpał torebkę, że kobieta aż się przewróciła. 

Nie działał sam.

Okazało się, że złodziej miał wspólniczkę, 25-letnią kobietę. Wkrótce po rabunku, mężczyzna uciekł i z pomocą wspólniczki zmienił ubrania. Kwota jaką zrabował emerytce wynosiła tysiąc złotych. Za te pieniądze udali się oni na zakupy, część wpłacili do bankomatu, a pozostałą część (około 400 złotych) mieli przy sobie w momencie zatrzymania. 

Nagrania doprowadziły policję do przestępców.

O kradzieży torebki powiadomieni zostali funkcjonariusze policji z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Policjanci po wysłuchaniu świadków zdarzenia zabezpieczyli szereg nagrań z monitoringów z trasy, którą podążał sprawca. Dzięki temu udało im się wytypować potencjalnego złodzieja i drogę jaką mógłby on przebyć. 

Gdy funkcjonariusze przybyli na osiedle Stalowe, im oczom ukazał się mężczyzna odpowiadający rysopisowi potencjalnego złodzieja. Okazało się że był to 31-latek wraz ze swoją 25-letnią wspólniczką. Policjanci postanowili przeszukać mieszkanie sprawców, jednak nic nie znaleźli. Przedmioty pochodzące z kradzieży udało im się znaleźć dopiero w pobliskim garażu. 

Para złodziei została aresztowana. Jak się okazuje - oboje są znani policji. Mężczyzna odpowie za kradzież oraz ukrywanie dokumentów za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. 25-latka natomiast odpowie za ukrywanie rzeczy pochodzących z przestępstwa, oraz ukrywanie dokumentów. Grozi jej do pięciu lat więzienia. 

Źródło: gazetakrakowska.pl, o2.pl | Fotografie: o2.pl

Zobacz także:

1.  Obrażał kandydatów na prezydenta, mówiąc że są idiotami i kłamcami. Został ukarany.
2. Namawiał dzieci do samookaleczeń i samobójstw. Miała to być ''gra''.
3. 41-latek zamordował psa młotkiem. Jego tłumaczenie jest karygodne!
Udostępnij na Facebooku