Złe wspomnienia z SOR-u ? TO PRZESZŁOŚĆ!


10 miesięcy temu
Złe wspomnienia z SOR-u ? TO PRZESZŁOŚĆ!
FB Udostępnij na Facebooku
Każdy z nas kiedyś miał do czynienia z polskim SOR-em. Większość jednak nie wiąże z tym miejscem dobrych wspomnień. Długie kolejki, czy brak odpowiedniej obsługi pacjentów stało się chlebem powszednim. Jest jednak nadzieja, że warunki w tych miejscach się poprawią!
Szpitalne Oddziały Ratunkowe to miejsce, gdzie zjawiamy się z bólem, urazem, po niebezpiecznym wypadku, czy pewnymi dolegliwościami. Obsługa w takim miejscu powinna być na wysokim poziomie, bo przecież chodzi o nasze życie.
 

 
Pomimo to, często zdarzały się wypadki, kiedy na kontakt z lekarzem trzeba było czekać wiele godzin. Media zaczęły coraz częściej opisywać tragiczne wydarzenia dziejące się na SOR-ach. Dzięki temu, szef resortu zadecydował wprowadzenie nowych zmian.
 

Do końca przyszłego roku wszystkie szpitalne odziały ratunkowe (SOR) zostaną wyposażone w urządzenia służące do monitorowania pracy personelu i obsługi pacjentów – powiedział Łukasz Szumowski w „Gazecie Polskiej”

 
 
Pierwszy monitoring już wkrótce ma tracić do 76 SOR-ów. Koniec zakładania monitoringu we wszystkich SOR-ach jest zaplanowany na koniec 2020r.
źródło: pikio.pl
Udostępnij na Facebooku