Pierwsza taka ciąża na świecie. Miała dwie macice- zobacz jak to się skończyło.

Małgorzata
6 miesięcy temu
Pierwsza taka ciąża na świecie. Miała dwie macice- zobacz jak to się skończyło.
FB Udostępnij na Facebooku
Catalin i Valentin to urocze maluchy z Rumunii, których przyjście na świat zaskoczyło medyków. Są oni bowiem pierwszymi bliźniętami z dwóch macic, które posiadała ich mama, Marcica Tescu.

Pierwsza taka ciąża na świecie!

Występowanie dwóch macic u kobiety jest niebywale rzadkie. Występuje ono bowiem raz na 50 tysięcy przypadków. Niektóre z tych kobiet posiadają też dwie szyjki macicy i dwie pochwy. Dowiadują się o tym bardzo często dopiero w chwili, gdy chcą zajść w ciążę i pojawiają się problemy. Okazuje się bowiem, że taka wada bardzo często sprawia kobietom problemy z zapłodnieniem bądź donoszeniem ciąży. 

Niekiedy obecność podwójnych narządów rodnych jest odkrywana dopiero podczas bardziej szczegółowych badań, gdy pacjentka narzeka na bardzo obfite, bolesne miesiączki czy np. nie może odbyć stosunku płciowego lub przeszła kilka poronień. Zdarza się też, że omawiana anomalia anatomiczna nie daje żadnych objawów i kobieta może nie wiedzieć o swojej nietypowej budowie.


Marcica Tescu pochodzi z Rumunii. Kobieta jest pierwszą osobą na świecie, która posiadając dwie macice zaszła w ciążę w tym samym czasie, a zarodki zagnieździły się w obu macicach. To bardzo nietypowe, ponieważ zwykle jeśli już uda się kobiecie zajść w ciążę to zwykle do rozwoju dziecka dochodzi tylko w jednej macicy. Niemożliwym jest bowiem zajście w ciążę i rozwój w obu macicach, ponieważ gdy w jednej zaczyna rozwijać się płód to w organizmie następują zmiany hormonalne, które zatrzymują owulację. 

Dzieci Macicy Tescu nie przyszły na świat w tym samym czasie. Jeden z chłopców przyszedł na świat w grudniu, dwa miesiące przed terminem porodu. Drugi z kolei urodził się w lutym, czyli w dziewiątym miesiącu ciąży. Lekarze rozwiązali drugą ciążę poprzez cesarskie cięcie. Obaj chłopcy są zdrowi i sprawili mamie nie lada niespodziankę. 

źródło: interia.pl  I  fotografie: interia.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku