Mężczyzna wjechał w tłum ludzi. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Joanna
ponad rok temu
Mężczyzna wjechał w tłum ludzi. Wśród poszkodowanych są dzieci.
FB Udostępnij na Facebooku
Do incydentu doszło o godzinie 14.30 w mieście Volkmarsen w Niemczech. To tam kierowca, jadący srebrnym mercedesem w kombi wjechał prosto w paradę karnawałową, w której także znajdowały się dzieci.
W niewielkiej miejscowości Volkmarsen, na północy Hesji, trwał obecnie Rosenmontag (różany poniedziałek), który jest ostatnim poniedziałkiem karnawału przed środą popielcową. W tym dniu odbywają się podchody karnawałowe, a dzieci mają wolne od szkoły, lub skrócone lekcje. Ustawowo ten dzień nie jest wolny od pracy, jednak wiele firm daje wolne pracownikom z okazji tego święta.  
 

Wypadek czy zamach?

Z początku nie wiadomo było, czy cała akcja była zaplanowana przez kierowcę, czy był to po prostu nieszczęśliwy wypadek. Nie wykluczono zasłabnięcia podczas jazdy. Jednak według relacji świadków osoba kierująca samochodem nie próbowała nawet hamować, a w pewnym momencie nawet wcisnęła gaz. Osoby które widziały całą akcję dodały, że celem kierowcy były dzieci. Na chwilę obecną funkcjonariusze badają sprawę. Policja zwróciła się z prośbą do obecnych na miejscu osób, o przekazanie nagrań lub zdjęć z karnawału, które mogłyby pomóc w sprawie.
 
 

Jak przekazały niemieckie służby, sprawcą całego zdarzenia okazał się 29-letni mężczyzna, obywatel Niemiec, pochodzący z okolicznej miejscowości. Policja podejrzewa że jego działanie było celowe, jednak nie wiadomo jaki motyw kierował mężczyzną. Jak informują mundurowi - prawdopodobnie to nie był zamach.  
Teren na którym doszło do całego incydentu został zamknięty, a w całej Hesji parady zostały odwołane. 
Rannych jest nawet 30 osób, w tym dzieci. Kilka osób w stanie ciężkim.  
 

Źródło: wiadomosci.wp.pl | Fotografie: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Zobacz także:

1. To już koniec rodzinki pl? TVP ujawnia powód tej decyzji
2. Więzień pobił dwóch pedofilów. Zasłużyli sobie na to?
3. Krótko po porodzie kobieta udostępniła zdjęcie z nowo narodzonym synkiem. Serce pęka na sam widok.
Udostępnij na Facebooku