W tej branży w czasach epidemii możesz szybko znaleźć pracę. Ta branża dosłownie WYSTRZELIŁA.

Karolina
ponad rok temu
W tej branży w czasach epidemii możesz szybko znaleźć pracę. Ta branża dosłownie WYSTRZELIŁA.
FB Udostępnij na Facebooku
Mnóstwo Polaków we wszystkich działach gospodarki masowo tracą zatrudnienie, co za tym idzie środki do życia. Znalezienie nowego stanowiska pracy graniczy z cudem, ale jest pewna branża, w której łatwo znaleźć zatrudnienie. Tam przybywa coraz więcej ofert pracy.

Problemy Polaków

W głowach Polaków obecnie znajduje się głównie zmartwienie dotyczące zdrowia i tego, kiedy będzie można normalnie żyć. Jednak nie tylko zdrowie martwi się społeczeństwo. Kolejnym bardzo ważnym zmartwieniem jest przede wszystkim praca. Niestety wiele firm musiało wstrzymać swoją działalność lub nawet zamknąć całkowicie.

Przedsiębiorcy pragną ratować swoje firmy i często wysyłają swoich pracowników na tzw "przymusowy bezpłatny urlop" lub po prostu zwalniają ludzi, w celu zmniejszenia kosztów.

Niestety w czasie trwania epidemii życie wielu Polaków nie wygląda "normalnie", niewielu może być pewnym co do swojego zatrudnienia. Miliony osób straciło źródła dochodów. 

Jest jednak branża, która szybuje w górę. Można tam łatwo znaleźć pracę i to bez większych kwalifikacji. 

Tu łatwo o pracę!

Wszystkie miejsca pracy w sklepach w galeriach handlowych, w gastronomii, różnego rodzaju usługach, punktach rekreacji, czy turystyce niestety trafiły do grupy, która nie przynosi obecnie dochodu. Wielu przedsiębiorców zostało dotkniętych przez kryzys gospodarczy. Jednak firmy kurierskie nie mogą narzekać na brak pracy. Jest to branża, w której wręcz przybyło miejsc pracy.

Wiele osób zaczęło robić zakupy online, więc kurierzy nie mogą narzekać na brak pracy. W branży kurierskiej obecnie pojawiło się wiele ofert pracy. Jak podaje portal Money.pl pod drzwiami Polaków kurierzy zostawiają paczki różnych gabarytów, o różnych wartościach. Zdarzają się także paczki z towarami spożywczymi. Kurierom zajęcia nie brakuje, więc w sieci coraz częściej można natrafić na ogłoszenia z nagłówkiem "Zatrudnię kuriera". 

W rozmowie z Money.pl pewien mężczyzna pracujący jako kurier mówi, że stara się nie myśleć o zagrożeniu jakie niesie za sobą epidemia i jakie ciąży na pracownikach w jego branży. 

- Pracy jest naprawdę dużo. Krążę po mieście w tam i z powrotem z różnymi przesyłkami. Mam ważenie, jakby cały szał zakupowy przeniósł się do internetu. Cały ten koronawirsus postawił nam życie na głowie.

- Tak, narażamy się, ale pracować trzeba. Staram się o tym nie myśleć, ale nieraz widzę strach w oczach ludzi, którzy otwierają mi drzwi, a ja w tych rękawiczkach i masce - na dystans stawiam paczę na wycieraczce i uciekam. Zamówień jest tyle, że ledwo wyrabiamy. Z tego, co wiem, firmy kurierskie stale szukają chętnych do tej roboty - wyjaśnił. Źródło: pikio.pl | Fotografia: unsplash.com John Schnobrich

Zobacz także: 

1. Epidemia i susza. O ile droższa będzie żywność? Każdy się zdziwi, ale ekspert nie ma wątpliwości.
2. Emerytka sprawdziła stan konta, gdy spojrzała na wydruk, cała zamarła.
3. Maseczki i przyłbice można już kupić u ojca Rydzyka. Ceny wcale nie są najniższe!!
4. Mężczyzna sobie tego nigdy nie wybaczy. Przez jego mały błąd zginęło ponad milion pszczół.
Udostępnij na Facebooku