Maseczki i przyłbice można już kupić u ojca Rydzyka. Ceny wcale nie są najniższe!!

Karolina
11 miesięcy temu
Maseczki i przyłbice można już kupić u ojca Rydzyka. Ceny wcale nie są najniższe!!
FB Udostępnij na Facebooku
Już na koniec zeszłego miesiąca ojciec Tadeusz Rydzyk apelował do społeczeństwa, że radio, które prowadzi już przed wybuchem epidemii miało problem z przetrwaniem, a teraz kiedy świat ogarnia koronawirus istnienie mediów ojca Rydzyka jest poważnie zagrożone. Portal "Super Express" przekazał informacje, że sklepik wysyłkowy "Nasza Przyszłość" reagując na nowe obostrzenie dotyczące zasłaniania ust i nosa rozpoczął sprzedaż maseczek i przyłbic.

Apel do społeczeństwa


Toruński zakonnik już w marcu apelował w radiu Maryja do wszystkich słuchaczy następującymi słowami: 

"Kochana Rodzino Radia Maryja, w poważnej sytuacji pandemii koronawirusa bardzo trudno zwrócić mi się do państwa – słuchaczy i widzów Telewizji Trwam, ale czynię to w trosce o istnienie naszych mediów. Prosimy, abyście nie odkładali na potem przekazywania pomocy materialnej na funkcjonowanie i istnienie jakże ważnych dla Polski i Polaków (...) Radia Maryja i Telewizji Trwam"

Do tej pory w sklepie fundacji "Nasza Przyszłość" można było kupić do tej pory między innymi książki o tematyce religijnej, gazety rodzin Radia Maryja, a także dewocjonalia, a obecnie można tam także kupić akcesoria ochronne. Maseczki wielokrotnego użytku kosztują tam 9.99zł, natomiast plastikowe przyłbice kupimy tam za 16.90zł. 

Na stronie sklepu możemy przeczytać informację na temat akcesoriów, które podobno zmniejszają ryzyko zakażenia się wirusem poprzez drogę kropelkową. Czas oczekiwania na towar to około 5 dni, natomiast jeśli chodzi o ilość towaru na stanie, obecnie jest go pod dostatkiem. 

Tadeusz Rydzyk apeluje o wsparcie finansowe swoich mediów

Już w marcu Tadeusz Rydzyk zwrócił uwagę na to, że przychód z jego mediów nie jest regularny oraz że brakuje mu środków, nie ma przychodów ani z abonamentu, ani wsparcia od państwa. 
Jak dodaje w temacie mediów, których jest założycielem: 

"istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków".

W apelu od ojca Rydzyka nie została jednak nigdzie zawarta informacja o tym, że od roku 2015, odkąd u władzy w naszym kraju jest PiS na rzecz mediów Rydzyka państwo wydało ponad 200 mln zł. Kwota ta jest tylko przybliżoną, ponieważ dokładna suma nie jest znana, ponieważ nikt nie udostępnia dokładnych informacji mediom. 

Duża część tych funduszy została przeznaczona bezpośrednio na media, o których mowa, m.in. w formie reklam i zleceń programów sponsorowanych.

Latem jednak była prowadzona zbiórka publiczna na wóz transmisyjny, który kosztuje około 5mln złotych.

Źródło: "Super Express"; Onet

Zobacz także: 

1. Mężczyzna sobie tego nigdy nie wybaczy. Przez jego mały błąd zginęło ponad milion pszczół.
2. Koszmarne odkrycie w lesie. Sprawca wykorzystał fakt, że wstęp do lasów jest zabroniony.
3. Sukces we Wrocławiu. 96-latka dokonała niemożliwego. BRAWO!!
4. Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę. Powodem była... jego fryzura!
Udostępnij na Facebooku