Marcelina Zawadzka przyznała się do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów! Jednak jest winna?!

Małgorzata
9 miesięcy temu
Marcelina Zawadzka przyznała się do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów! Jednak jest winna?!
FB Udostępnij na Facebooku
O Marcelinie Zawadzkiej jest w ostatnim czasie głośno w związku z oskarżeniem jej o oszustwo podatkowe. Postawiono jej trzy zarzuty - oszustwo skarbowe, fałszowanie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy. Modelka przyznała się do dwóch z trzech zarzutów.

Marcelina Zawadzka jest związana z tzw. "karuzelą vatowską". 

Marcelinie Zawadzkiej zostały postawione trzy zarzuty w związku z tzw. "karuzelą vatowską". Byłej Miss Polonia zarzucono oszustwo skarbowe, fałszowanie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy

Organy ścigania zajęły się rozpracowywaniem zorganizowanej grupy przestępczej, której działania opierały się m.in. na przestępstwach karnoskarbowych i karnych, polegających na uszczupleniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług oraz legalizowaniu środków pieniężnych pochodzących z tych przestępstw. Akt oskarżenia przedstawiono 17 osobom z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Marcelinie Zawadzkiej nie zostało jedynie zarzucone działanie w grupie przestępczej.


"Ciężko mi komentować tę sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe, a nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biuro księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową." - powiedziała modelka w rozmowie z naTemat. 

Marcelina Zawadzka przyznała się do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów!

Teraz na jaw wychodzą zaskakujące fakty. Okazuje się bowiem, że Zawadzka przyznała się do dwóch z trzech stawianych jej zarzutów

"Pani Marcelina Z. ma status osoby oskarżonej. Ma postawione trzy zarzuty. Co do dwóch przyznała się w postępowaniu przygotowawczym przed prokuratorem, a co do jednego nie. Chodzi o uszczuplenie podatku, przyjęcie i rozliczenie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy. Do tego ostatniego nie przyznała się." - powiedziała dziennikarzowi Jastrząb Post Ewa Głowacka-Andler, która jest rzeczniczką Sądu Okręgowego w Kaliszu. 

Za stawiane prowadzącej "Pytanie na śniadanie" zarzuty grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. 

źródło: jastrzabpost.pl  I  fotografie: radiozet.pl, fakt.pl

Zobacz także:

 
Udostępnij na Facebooku