Małgorzata Rozenek Majdan ostro krytykuje kościół. Będzie nadal bronić in vitro.


ponad rok temu
Małgorzata Rozenek Majdan ostro krytykuje kościół. Będzie nadal bronić in vitro.
FB Udostępnij na Facebooku
O wadach polskiego kościoła coraz częściej słychać w mediach. Wielką burzę wywołał ostatni film braci Siekielskich pt„Tylko nie mów nikomu”. Okazuje się, że nie tylko problem pedofili budzi oburzenie, jest nimi także aborcja czy sprawa in vitro. Tej ostatniej szczególną obrończynią jest Małgosia Rozenek-Majdan , która chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Gwiazda nieustannie podejmuje próby zmiany wizerunku metody sztucznego zapłodnienia. Sama jako matka miała okazję korzystać z tej metody, dlatego na własnym przykładzie chce pokazać jej korzyści.Według niej na pogląd o tym przełomie medycznym wpływa katolicka nauka, która wyraźnie krytykuje to rozwiązanie uważając je za niezgodne z ludzką naturą.


 
 

Kościół przechodzi kryzys

Jak wyznała prezenterka podczas ostatniego wywiadu dla portalu Zdrowie i Parenting :
 
Kościół zmaga się z ogromnymi problemami.  Znajduje się w ogromnym kryzysie, największym od dłuższego czasu. Jestem w stanie zrozumieć, że hierarchowie nie mają teraz czasu na to, żeby jeszcze pochylać się nad tematem in vitro. (…) Nie mam wątpliwości, że w przyszłości Kościół Katolicki zaakceptuje tę metodę zachodzenia w ciążę, tak jak zaakceptował przeszczepy i transfuzje krwi, które kiedyś budziły takie kontrowersje, jak teraz in vitro.
 
 

Problem dla innowierców i ateistów

Małgorzata Rozenek- Majdan podkreśla, że swoim rozumowaniem kościół krzywdzi także innych wyznawców, których działanie, choć zgodne z ich przekonaniami, nie jest zgodne z konstytucją. Gwiazda zaznacza, że państwo niepowinno być zależne od kościoła i dać wolność w działaniu każdemu bez względu na religię.

 

 
Nie może być tak, że osoba niewierząca nie ma dostępu do jakiejś techniki, bo takie jest stanowisko kościoła. Żeby kościół zachował swoją bardzo ważną rolę, musi stać się apolityczny..
 


Rozenek-Majdan o swojej wierze 

Przekonania Małgosi tak bardzo różnią się od tez kościoła, że jak sama przyznała, nie jest jej po drodze z tą wspólnotą. Oprócz odmiennego zdania w sprawie kontrowersyjnego in vitro, prezenterka popiera też działania mniejszości LGBT.
 Nie akceptuję stanowiska kościoła w stosunku do środowisk LGBT. Uważam, że jest niezwykle krzywdzące i jest zaprzeczeniem chrystusowej miłości. Nie akceptuję stanowiska kościoła wobec wielu tematów. To w połączeniu z hipokryzją niektórych duchownych powoduje, że nie jest to teraz przewodnik duchowy którego potrzebuję

 

Myślicie, że ma rację ? 

Źródło: Pudelek.pl

Udostępnij na Facebooku