Ma rzadką chorobę mówią na niego "człowiek drzewo". Zobacz jak wygląda !


ponad rok temu
Ma rzadką chorobę mówią na niego
FB Udostępnij na Facebooku
"Człowiek drzewo" to niechlubny przydomek jaki nosi Abul Bajandar. Mężczyzna cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Jego stopy oraz dłonie pokrywają narośle przypominające drzewo. Choć ból związany z tymi naroślami jest dla niego czymś codziennym, tak w ostatnim czasie przyznał, że nie może już go znieść i nie wytrzymuje. Poprosił lekarzy o drastyczny krok..

Cierpi od urodzenia

Choroba na jaką cierpi 28-letni mężczyzna nazywa się dysplazją Lewandowsky’ego-Lutza. Ma ona podłoże genetyczne związane ze skórą. Zarówno stopy, jak i dłonie są porośnięta bardzo dużymi i twardymi naroślami, utrudniające funkcjonowanie w normalnym życiu, sprawiające dodatkowo okropny ból każdego dnia. Jest to taka choroba, która nie ustępuje pomimo przeprowadzeniu zabiegów i operacji. I choć każda z operacji to tylko chwilowa możliwość dania mężczyzny poczucia normalności, tak nie przynosi innych efektów z całkowitym pozbyciu się problemu.
 
 
Od 3 lat mężczyzna był leczony operacyjnie przez specjalnie wykwalifikowanych chirurgów. Do 2018 roku przeszedł aż 25 operacji usunięcia narośli. i choć na początku roku wydawało się, że jest cień szansy, że choroba ustępuje to w maju tego samego roku choroba powróciła. Mężczyzna uciekł z kliniki załamany z tego powodu.
 


 

28-latek wrócił z prośbą do lekarzy

W styczniu tego roku znowu trafił do szpitala, z powodu pogorszenia się stanu zdrowia. 
Kiedy stawił się w szpitalu w rozmowie z lekarzem wyznał, że nie może znieść już bólu i poprosił, aby usunięto mu całkowicie dłonie. Jak sam wyraził:

"Już nie daję rady, wytrzymać tego przerażającego bólu. Nie śpię po nocach. Poprosiłem lekarzy niech odetną mi dłonie, może wtedy poczuje jakąś ulgę"

Lekarz prowadzący 28-latka sam przyznał, że wcale nie dziwi się mężczyźnie. Życie z taką chorobą to coś okropnego, nie dość, że nie może używać dłoni, tak jak osoby bez nich tak każdego dnia znosi okropne cierpienie.. 
Lekarz przyznał, że wraz z całym zespołem zrobi wszystko, by mu pomóc i wybrać rozwiązanie dla niego najlepsze.

Cały świat obiegła informacja o chorobie Abula. Sam premier Bangladeszu zagwarantował, że opłaci wszelkie koszty leczenia z nim związane, by mężczyzna chociaż nie przejmował się kosztami leczenia.

Źródło: popularne.pl

Udostępnij na Facebooku