Ma ponad 100 lat i wyleczyła koronawirusa. Jest najstarszym ozdrowieńcem w kraju.

Joanna
9 miesięcy temu
Ma ponad 100 lat i wyleczyła koronawirusa. Jest najstarszym ozdrowieńcem w kraju.
FB Udostępnij na Facebooku
103-letnia pani Teresa przebywająca w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu została uznana za ozdrowieńca, po tym jak drugi test na obecność koronawirusa dał wynik ujemny.
Kobieta licząca aż 103 lata, 20-ego kwietnia została przetransportowana do szpitala monoprofilowego z Domu Spokojnej Starości znajdującej się w Kościeliskach (województwo opolskie). 

Jak informują lekarze - jej stan od początku nie był zły, a pacjentka chorobę przeszła wyjątkowo dobrze. 

Po tym jak pierwszy wykonany na kobiecie dał wynik negatywny, lekarze przygotowali kobietę do wypisu. Mimo że pierwszy test wyszedł ujemny, zgodnie z procedurami trzeba było powtórzyć test. Szpital z niecierpliwością oczekiwał na drugi wynik testu -
 

Nasza najstarsza pacjentka, 103-letnia Teresa Wójcik, już niemal wygrała z koronawirusem. Z niecierpliwością oczekujemy na wynik drugiego testu. Trzymamy kciuki, żeby był negatywny, bo to będzie oznaczało, że Pani Teresa zostanie zaliczona do grona ozdrowieńców i opuści nasze mury


Drugi wynik testu przyszedł w niedzielę i także dał wynik negatywny, co oznacza że pacjentka całkowicie wyzdrowiała i może opuścić szpital.  

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu nie ukrywa swojej radości -
 

Nasza 103-letnia pacjentka pokonała koronawirusa! Właśnie otrzymaliśmy wynik drugiego testu – wynik negatywny. To znaczy, że w organizmie pani Teresy Wójcik nie ma już wirusa, może zostać wypisana do domu i jest najstarszym ozdrowieńcem w Polsce.
Pani Tereso – życzymy dużo zdrowia i nadal takiego samego dobrego humoru

103-letnia pani Teresa jako najstarszy przypadek ozdrowienia w Polsce i jeden z najstarszych na świecie, najprawdopodobniej  w poniedziałek opuści szpitalne mury. 

Źródło: facebook.com, wiadomosci.onet.pl | Fotografie: facebook.com

Zobacz także:

1. Nastolatki zamordowane przez członka rodziny. Powodem jest nagranie w sieci.
2. Rafał Trzaskowski będzie rywalizował o urząd prezydenta. Kim jest kandydat PO?
3. Dziewczynka powiedziała, że jeden z mężczyzn w sklepie jest stary. To co się później stało sprawiło, że jej matka zamarła!
Udostępnij na Facebooku