Ma 65 lat i 12-letnią narzeczoną! Dlaczego wciąż do tego dochodzi?!

Małgorzata
ponad rok temu
Ma 65 lat i 12-letnią narzeczoną! Dlaczego wciąż do tego dochodzi?!
FB Udostępnij na Facebooku
Świat jest bardzo zróżnicowany. W związku z tym wielokrotnie jesteśmy zmuszeni akceptować rzeczy, które w naszej kulturze są kontrowersyjne i są dla nas nie do zaakceptowania. Jednym z takich aspektów z całą pewnością są małżeństwa aranżowane, a już przede wszystkim te, gdzie ślub jest zawierany z osobami nieletnimi.
Według statystyk w dzisiejszych czasach kilkaset milionów nieletnich dziewczynek jest zmuszanych do zawierania małżeństw z dojrzałymi mężczyznami. Dzieci te nie mają szans na normalne życie - zdobycie wykształcenia, zobaczenie świata czy chociażby przeżycie dzieciństwa będąc dzieckiem, a nie żoną swojego męża. Niestety w krajach Trzeciego Świata wciąż dochodzi do tych okrutnych ceremonii, a co najgorsze coraz częściej odbywają się one również w rozwiniętych krajach!


Głównym powodem, dla którego rodzina decyduje się wydać dziecko za starszego mężczyznę jest jego status społeczny i zasób portfela. 

W ostatnim czasie tym ohydnym zjawiskiem zainteresował się Coby Persin, który jest znanym Youtuberem. Postanowił on sprawdzić, jak ludzie na ulicy zareagują na sesję małżeńską 12-letniej dziewczynki z 65-letnim mężem. Wynajął parę aktorów i poprosił, aby swoją rolę odegrali na jednej z bardziej popularnych ulic Nowego Jorku. 


Początkowo osoby mijające małżeństwo jedynie się przyglądali. Jednak w pewnym momencie jeden z przechodniów podszedł do pana młodego i zaczął go obrażać. Po tym incydencie coraz więcej osób zaczęło reagować. Niektórzy nawet gwałtownie odciągali dziewczynkę od staruszka!


Eksperyment przeprowadzony przez Youtubera i nagrany z ukrycia pokazał, że ludzie nie pozwalają krzywdzić dzieci, a małżeństwa nieletnich z dojrzałymi i narzuconymi przez rodzinę partnerami są dla nich nieakceptowalne!


Wydaje nam się, że to dobry sygnał, bo może dzięki temu w innych krajach ludzie również zaczną się burzyć, gdy będzie dochodzić do takich ceremonii. Dziecko ma być dzieckiem i mieć szansę na przeżycie dzieciństwa spędzając czas z kolegami, a nie stając się żoną i matką. 


Myślicie, że jest szansa żeby świat zmienił się pod tym względem? 


źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com
Udostępnij na Facebooku