W szpitalach lekarze muszą decydować kogo ratować!

Małgorzata
7 dni temu
W szpitalach lekarze muszą decydować kogo ratować!
FB Udostępnij na Facebooku
W hiszpańskich szpitalach panuje chaos. Lekarze w tym kraju są zmuszeni do podejmowania decyzji którego z chorych na koronawirusa pacjenta ratować.
Sytuacja w Hiszpanii zaczyna stopniowo przypominać horror, który dzieje się we Włoszech. Braki w sprzęcie medycznym sprawiają, że lekarze są zmuszeni do podejmowania dramatycznych decyzji. Niedawno stworzono dokument rekomendacyjny, który utworzyła Hiszpańska Organizacja Lekarzy Medycyny Ratunkowej i Internistycznej. Okazuje się, że nie wszyscy chorzy na wirusa będą leczeni na Oddziałach Intensywnej Terapii. 

Chaos w Hiszpanii. 

"Wobec skali kryzysu epidemiologicznego w Hiszpanii lekarze będą musieli wybierać, kogo kierować na oddziały intensywnej terapii, a kogo nie. Kryteria to m.in. szansa na przeżycie pacjenta, oczekiwana długość życia oraz "wartość społeczna" osoby." - pisze poskieradio24.pl. 


Jak donoszą hiszpańskie media, lekarze będą zmuszeni podejmować decyzje o tym, kogo leczyć na podstawie szans na przeżycie danego pacjenta, oczekiwanej długości życia czy tego, jaką ma on wartość społeczną. Spekuluje się, że dojdzie do sytuacji, w których o przyjęciu i podłączeniu do respiratora nie będzie decydować kolejność przyjazdu do szpitala ani stan pacjenta

W Hiszpanii lekarze będą zmuszeni wybierać tego pacjenta, który ma lepsze rokowania na przyszłość. Osoby u których perspektywa dalszego życia nie przekracza dwóch lat będą miały zaproponowane alternatywne rozwiązania. Numerem jeden dla lekarzy są pacjenci, którzy dobrze rokują według wskaźników QALY


źródło: planeta.pl  I  fotografie: planeta.pl

Zobacz także:

Udostępnij na Facebooku