Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Przewidziano nagrodę za wskazanie sprawcy!

Joanna
tydzień temu
Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Przewidziano nagrodę za wskazanie sprawcy!
FB Udostępnij na Facebooku
Nieznany sprawca porzucił 9 młodych szczeniaków przy torach kolejowych. Na szczęście nie doszło do tragedii, dzięki poprawnej reakcji rowerzysty, który przejeżdżał tamtejszą drogą i zawiadomił pomoc. Pogotowie dla zwierząt szuka teraz nowych domów dla piesków. Szuka też sprawcy, za którego przewidziana jest nagroda.
Szczeniaki zostały porzucone przy torach kolejowych w miejscowości Susk Nowy, znajdującej się pod Ostrołęką (województwo mazowieckie). Rowerzysta przejeżdżający w tamtych okolicach nie pozostał obojętny - zawiadomił organizację Pogotowie dla Zwierząt, która błyskawicznie zaczęła działać. 

Jak informuje Pogotowie dla Zwierząt na swoim profilu  na facebooku - powiadomiona została gmina Rzekuń i schronisko dla zwierząt, z którą gmina ma podpisaną umowę. Niestety, z racji tego że był weekend, a dodatkowo późna pora - nikomu nie chciało się podjąć tego zadania. Pomogła dopiero ostrołęcka policja, która wraz z patrolem organizacji pomogła zabezpieczyć zwierzaki. 

Zwierzęta były w stanie opłakanym. Całe w kleszczach, zapchlone i wychudzone. Jak udało się stwierdzić - psy na oko mają 7 tygodni i każdy waży po 1,3 kilograma. Są to dwie suczki i 7 samców. Trafiły one do weterynarza, gdzie zostały odrobaczone i poddane leczeniu. 
 

 
Jest przypuszczenie, że szczeniaki porzucił jeden z pobliskich mieszkańców.  Jak się okazuje - to nie pierwszy, a drugi raz kiedy zwierzaki zostały porzucone w tym miejscu. Fundacja przewiduje nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych, dla osoby która pomoże wskazać sprawcę odpowiedzialnego za porzucenie czworonogów. 

Aktualnie Pogotowie dla Zwierząt poszukuje dla szczeniaków domów tymczasowych lub stałych w Warszawie i okolicach. 

Kontakt dla zainteresowanych - adopcja@pogotowiedlazwierzat.pl

Źródło: facebook.com, o2.pl | Fotografie: facebook.com

Zobacz także:

1. 25 lat temu wzięli ślub! Małżeństwo z zespołem Downa świętuje rocznicę!
2. Kary nawet 10 000 zł za brak tej jednej jakże ważnej rzeczy. Łatwo mają to sprawdzić i wystawić mandat!
3. Daria opowiadała, że jest w ciąży z 10-latkiem. Teraz na jaw wyszła szokująca prawda!
Udostępnij na Facebooku