Zobacz jak ubliżył ksiądz strajkującym nauczycielom. Ludzie wychodzili z kościoła!!!

Karolina
ponad rok temu
Zobacz jak ubliżył ksiądz strajkującym nauczycielom. Ludzie wychodzili z kościoła!!!
FB Udostępnij na Facebooku
Pewien ksiądz na ambonie w lubelskim kościele postanowił skomentować strajkujących nauczycieli. Wiele wiernych nie odebrało jego słów zbyt przyjaźnie. Ludzie w kościele po tym jak usłyszeli słowa księdza postanowili wyjść z kościoła.
Ta msza na pewno utkwi w głowie duchownego na bardzo długo. To następna sytuacje, w której ludzie pokazali księżom, że mają ostrożniej patrzeć i podchodzić do sporów społecznych, 

 

Ksiądz podczas modlitwy skierował swoje słowa do strajkujących nauczycieli.

Mówił o tym, że prosi by się nauczyciele opamiętali!! 

Cała sytuacja zrobiła się nieciekawa i niesmaczna po tym, jak ksiądz postanowił postawić się po jednej ze stron. Jednak udzielanie się publiczne i wtrącanie w dopiero co rozpoczęty konflikt nie było najlepszym pomysłem. Lubelscy dziennikarze informują o tym, jaką niestosowną zdaniem ludzi modlitwę przekazał przekazał podczas mszy ksiądz. Skierował słowa do protestujących i nawoływał o zakończenie strajku i opamiętanie się. Użył do tego złych słów. Nauczyciele mogli poczuć się urażeni, jak mówią niektórzy, ten ksiądz znieważył grupę zawodową nauczycieli. 

Oto słowa księdza:
- Pomódlmy się o to, by opamiętali się nauczyciele, protestujących bezpodstawnie. Oraz o mądrość dla Polaków, by ta sytuacja konfliktowa została jakoś zgodnie z Bożą wolą rozwiązana – prosił obecnych na mszy wiernych.

Jak donosi "dziennik wschodni" po słowach kapłana ludzie w kościele postanowili wyjść. Jedna z czytelniczek nie kryła się z tym, że bardzo oburzyły ją słowa księdza. Jak mówią świadkowie całej sytuacji, ksiądz powiedział także, że nauczyciele, którzy strajkują nie mogą nazywać się nauczycielami. 

Źródło: pikio.pl 
Udostępnij na Facebooku