Koronawirus. W tym mieście zawieszono komunikację miejską! Czy to dobre rozwiązanie?

Małgorzata
ponad rok temu
Koronawirus. W tym mieście zawieszono komunikację miejską! Czy to dobre rozwiązanie?
FB Udostępnij na Facebooku
Bolesławiec jest pierwszym miastem w Polsce, które zawiesiło na czas nieokreślony komunikację miejską. W innych większych miastach władze postanowiły jedynie wyznaczyć strefy dla kierowców. Myślicie, że to dobre rozwiązania?

Komunikacja miejska kontra koronawirus. 

We wszystkich dużych miastach wojewódzkich wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Tuż po ogłoszeniu, że zamykane są żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie oraz ośrodki kulturalne władze odpowiedzialne za transport wprowadziły pewne zmiany. Kierowcy mają automatycznie otwierać drzwi pasażerom i muszą zatrzymywać się na wszystkich przystankach. 

Dla bezpieczeństwa kierowców wprowadzono też specjalne strefy dla kierowców. Takie rozwiązanie pojawiło się w komunikacji w Kielcach, Łodzi, Krakowie i we Wrocławiu. Dodatkowo pasażerowie nie mogą wsiąść do autobusu przednimi drzwiami obok kierowcy, ponieważ mają one być zablokowane. W związku z tym bilety można kupić jedynie w automatach.


Zmiany te zostały wprowadzone, aby zadbać o bezpieczeństwo kierowców komunikacji miejskiej. Dodatkowo wszystkie pojazdy są dezynfekowane i czyszczone o wiele częściej niż w normalnych okolicznościach.
 

Bolesławiec, jako miasto, które zawiesza komunikację. 

Do bardziej rygorystycznych kroków posunął się Bolesławiec zawieszając komunikację miejską na czas nieokreślony. Jest to mała gmina w województwie dolnośląskim. Władze miasta zdecydowali się na taki krok, aby zapobiec w ten sposób rozprzestrzenianiu się koronawirusa. 

 


Myślicie, że jest to odpowiednie rozwiązanie? 

źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, portalkomunalny.pl

Zobacz także:

Udostępnij na Facebooku