Koronawirus we Włoszech. Pacjent ''zero'' opuścił szpital.

Joanna
4 miesięcy temu
Koronawirus we Włoszech. Pacjent ''zero'' opuścił szpital.
FB Udostępnij na Facebooku
Pierwsze zakażenie koronawirusem wykryto we Włoszech 20 lutego. 38-letni pacjent ''zero'' z Codogno w Lombardii - u którego stwierdzono zakażenie tym wirusem, w poniedziałek po ponad miesiącu w końcu mógł opuścić szpital.
Zakażony mężczyzna o imieniu Mattia przybył na pogotowie w miasteczku Codogno w stanie ciężkim. Jak się później okazało - mężczyzna był na kolacji ze swoim przyjacielem, który niedawno wrócił z Chin. Badania na koronawirusa dały wynik dodatni. Niestety, to był dopiero początek. Niedługo później wykryto kolejne przypadki zakażenia w tym szpitalu. Wirusa potwierdzono m.in. również u jego ciężarnej żony. 

Pacjent został wyleczony!

Mężczyzna po ponad miesiącu w końcu mógł opuścić szpital. Dodał na swoim profilu na facebooku wpis, w którym opisuje swoje uczucia, jak i również dziękuje personelowi za uratowanie jego życia:

Miałem bardzo dużo szczęścia, zostałem wyleczony, podczas gdy teraz może brakować lekarzy, by uratować wam życie, dlatego zostańcie w domu. Z tej choroby można się wyleczyć. Muszę podziękować lekarzom, którzy pozwolili mi wrócić do życia. Byłem 18 dni na intensywnej terapii, a potem na oddziale chorób zakaźnych, gdzie zacząłem mieć kontakt z realnym światem i robić to, co najpiękniejsze: móc znowu normalnie oddychać

Niedługo później miasteczko zostało zamknięte i ogłoszone czerwoną strefą. W kolejnych dniach powstało kilka kolejnych czerwonych stref, większość w Lombardii. Na chwilę obecną zarażonych koronawirusem we Włoszech jest  63927 osób, w tym 6077 zgonów. Nadal nie jest wiadome jakie były źródła zakażeń, ani kiedy dokładnie wirus pojawił się w tym kraju. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl | Fotografie: antyradio.pl

Zobacz także:

1. Dziewiąta ofiara Koronawirusa w Polsce..
2. Zmarła na koronawirusa osierociła dziecko. Suma zbiórki rośnie z każdą godziną. Niesamowite!!
3. Hit czy kit? Koronawirus challenge- czemu gość liże kosmetyki na półkach w sklepie..
Udostępnij na Facebooku