Koronawirus w Polsce. Są kolejne zakażenia. W sumie 47 osób.

Joanna
4 miesięcy temu
Koronawirus w Polsce. Są kolejne zakażenia. W sumie 47 osób.
FB Udostępnij na Facebooku
Ministerstwo zdrowia rano poinformowało o kolejnych 13 przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przed godziną 10 doszły kolejne 3 zakażenia. To dość duży przyrost. Łukasz Szumowski przewiduje, że za tydzień lub dłużej, bilans może wynieść nawet 1000 chorych.
Osoby te pochodzą z różnych województw. Jak informuje resort zdrowia - dwie z województwa mazowieckiego (Warszawa), cztery osoby z województwa lubelskiego (Lublin), trzy osoby z województwa dolnośląskiego (Wrocław, Oleśnica), trzy z województwa śląskiego (Sosnowiec, Chorzów, Zawiercie), dwie z województwa podkarpackiego (Rzeszów) , jedna z wielkopolskiego (Poznań)  i jedna z województwa łódzkiego (Łódź). 
Minister zdrowia w rozmowie z ''jeden na jeden'' w tvn24 mówi, że przyrost jest taki jakiego się spodziewają, a zakażonych będzie jeszcze więcej. Dodał, że prawdopodobnie niedługo zarażonych osób będzie 100, a za tydzień, lub dłużej będziemy mieli przyrost taki jak w innych krajach. 
Na koniec powiedział, że wzrost zarażonych jest w miarę kontrolowany. 

Tysiące wykonywanych testów w Polsce. 

Jak poinformował minister, w Polsce testów na nosicielstwo wykonywanych jest dziennie około dwa tysiące. To mniej więcej tyle, ile dziennie robi Wielka Brytania. Taki test na nosicielstwo trwa około ośmiu godzin. Łącznie w Polsce wykonano już kilkadziesiąt tysięcy testów. 

Infolinia NFZ.

Przypomnijmy, że Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię, w której udzielana jest informacja jak postępować gdy podejrzewamy u siebie koronawirusa. 
 

Źródło: tvn24.pl | Fotografie: tvn24.pl

Fotografie: 

1. Szejk Dubaju porywał i znęcał się nad swoimi dziećmi! Księżniczka ujawnia szokujące fakty!
2. Pitbull odgryzł członek pedofilowi, który chciał zgwałcić dziecko!
3. Minister doradza: ''Nie oddawajmy dzieci pod opiekę naszych dziadków''.
Udostępnij na Facebooku