Koronawirus w Polsce. Druga osoba została wyleczona i opuściła szpital!

Joanna
6 dni temu
Koronawirus w Polsce. Druga osoba została wyleczona i opuściła szpital!
FB Udostępnij na Facebooku
Mężczyzna u którego potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia w Cieszynie właśnie opuścił cieszyński Szpital Śląski, w którym byl hospitalizowany. Badania próbki na obecność wirusa dały wynik negatywny. To już drugi wyzdrowiały przypadek w Polsce.
Pacjent zaraził się wirusem prawdopodobnie w Niemczech - to właśnie stamtąd wrócił niedługo wcześniej. Po tym jak trafił do szpitala, zrobiono mu testy na koronawirusa, które dały wynik dodatni. To nie wszystko - u jego żony i dziecka również stwierdzono obecność wirusa. Wszyscy trafili do tego samego cieszyńskiego szpitala. Jak informuje rzecznik szpitala - cała rodzina od samego początku była w stanie dobrym. Po tym jak wyniki próbki mężczyzny dały wynik ujemny - mężczyzna po kilkunastu dniach hospitalizacji mógł w końcu opuścić szpital.  

Pacjent ''zero'' również wyzdrowiał. 

Mężczyzna z Cieszyna nie jest pierwszą osobą która została wyleczona z koronawirusa. Kilka dni wcześniej szpital opuścił tzw pacjent ''zero'', po ponad dwóch tygodniach hospitalizowania w szpitalu w Zielonej Górze.  66-letni Mieczysław był pierwszym przypadkiem zakażenia, jak i również pierwszym przypadkiem wyzdrowienia w Polsce. Mężczyzna chwilę wcześniej wrócił z Niemczech gdzie był na karnawale, a niedługo później, 4-ego marca trafił do szpitala po tym jak rozpoznał u siebie objawy zachorowania koronawirusem. 66-latek po wyzdrowieniu i opuszczeniu zielonogórskiego szpitala dał krótki wywiad w którym opisał swoje uczucia, jak i również podziękował całemu personelowi za opiekę. 

Dziękuję Opatrzności, że dostałem dar życia. Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że wyzdrowiałem, całemu personelowi 

Koronawirus w Polsce.

Aktualnie w naszym kraju zarażonych jest 957 osób, z których 13 osób zmarło, a 2 wyzdrowiały. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl | Fotografie: tvp.info

Zobacz także:

1. Od 25 marca weszły w życie nowe zaostrzenia. Czy spacery są dozwolone? Jak wysokie będą kary?
2. Następca tronu Wielkiej Brytanii zakażony koronawirusem! Wiadomo co się z nim dzieje..
3. Zarażona koronawirusem pielęgniarka popełniła samobójstwo!
Udostępnij na Facebooku