Koronawirus dotarł do kolejnego polskiego miasta? Niepokojące doniesienia z Olkusza!

Małgorzata
5 miesięcy temu
Koronawirus dotarł do kolejnego polskiego miasta? Niepokojące doniesienia z Olkusza!
FB Udostępnij na Facebooku
W piątek na SOR w Olkuszu zgłosił się mieszkaniec miasta, który tego samego dnia wrócił z Chin.. Mężczyzna uskarżał się na wysoką gorączkę i duszności. Natychmiast podjęto decyzję o zamknięciu Oddziału, a personelowi nakazano założenie specjalnych kombinezonów ochronnych. Wieczorem chorego przetransportowano do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
W piątek na olkuski SOR zgłosił się 46-letni mężczyzna, który tego samego dnia wrócił do Polski z Chin. Mieszkaniec Olkusza uskarżał się na wysoką gorączkę i duszności. Lekarze natychmiast podjęli odpowiednie kroki i zadecydowali o zamknięciu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz o założeniu ochronnych kombinezonów. 


To, co oburzyło lekarzy opiekujących się pacjentem to fakt, że jeden z radnych miejskich wtargnął na zamknięty SOR. Wywołało to ogromne zaskoczenie w personelu medycznym, a ciekawskiego radnego natychmiast usunięto z terenu szpitala. 


Około godz. 21 pod szpitalem zjawiło się kilka radiowozów policyjnych i w tej asyście przewieziono pacjenta do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie został poddany dalszej hospitalizacji. W ciągu 48 godzin będzie wiadomo, czy 46-latek został zarażony koronawirusem czy jest to jedynie kolejne podejrzenie. 


W naszym kraju zanotowano już kilka przypadków podejrzeń koronawirusa. Na szczęscie żadna z osób nie chorowała na wirus, który sieje zniszczenie w Chinach.  


źródło: gazetakrakowska.pl  I  fotografie: gazetakrakowska.pl, radiozet.pl
Udostępnij na Facebooku