Kontrolował granice w zamian za kanapki. Bezpański pies Giro znalazł nowy dom. [VIDEO]

Joanna
9 miesięcy temu
Kontrolował granice w zamian za kanapki. Bezpański pies Giro znalazł nowy dom. [VIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
Bezpański pies o imieniu Giro przyplątał się do funkcjonariuszy Straży Granicznej na początku maja i od tego czasu pomagał im kontrolować granice w zamian za jedzenie. Teraz, ponad miesiąc od tego wydarzenia psu udało się znaleźć nowy, kochający dom.
Jak opisywała Karpacka Straż Graniczna na początku maja - do funkcjonariuszy straży granicznej przybłąkał się sympatyczny czworonóg. Był głodny i spragniony, więc funkcjonariusze podzielili się z nim swoimi kanapkami i wodą. Od tego czasu psiak nieustannie towarzyszył strażnikom granicznym w kontrolach polsko-słowackiej granicy. 

Strażnicy wraz w władzami gminy próbowali ustalić, czy zwierzę komuś nie uciekło. Jak się okazało - pies prawdopodobnie został porzucony. Czworonóg został zabrany do schroniska dla zwierząt w Nowym Targu i podjęto działania w celu znalezienia mu nowego domu. 

Pies znalazł nowy dom.

Historia psa odbiła się tak szerokim echem, że telefony w sprawie jego adopcji dzwoniły bez przerwy. Jako pierwsze zgłosiło się młode małżeństwo z Myślenic (województwo małopolskie) i to właśnie tam postanowiono przekazać czworonoga.

Zwierzak otrzymał imię Giro, a strażnicy zapewniają że trafił on w naprawdę dobre ręce. Już w trakcie pobytu zwierzaka w schronisku, nowi opiekunowie odwiedzali go tam kilkukrotnie, by się zaprzyjaźnić. Giro otrzymał także nową super wyprawkę. 

W tym tygodniu funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej udali się do schroniska, by odebrać psiaka i przekazać go nowym opiekunom. Ucieszony pies pożegnał się z funkcjonariuszami i swoim czworonożnym kumplem w mundurze i udał się do nowego domu. 
 
 

W Karpackim Oddziale Straży Granicznej obecnie służbę pełni kilkanaście psów służbowych. Los zwierząt nie jest nam obojętny. Apelujemy do ludzi dobrego serca o pomoc bezdomnym czworonogom, których wiele – jak choćby te w schronisku w Nowym Targu – w dalszym ciągu czekają na adopcję

- apelują strażnicy.

Źródło: karpacki.strazgranicza.pl | Fotografie: karpacki.strazgraniczna.pl

Zobacz także:

1. Została matką mimo, że lekarze mówili, że jest bezpłodna. Urodziła trojaczki!
2. Najstarsza Polka obchodzi dziś urodziny. Co za wiek!
3. W Australii na świat przyszedł wyjątkowy koala! To pierwszy miś urodzony po tragicznych pożarach!
Udostępnij na Facebooku