Kolejny alarm w Rosji ! Odłączono z sieci aż 3 reaktory w elektrowni atomowej.


11 miesięcy temu
Kolejny alarm w Rosji ! Odłączono z sieci aż 3 reaktory w elektrowni atomowej.
FB Udostępnij na Facebooku
Rosyjskie media znowu ogłosiły kolejny alarm. Tym razem doszło do kolejnej awarii w elektrowni atomowej. Doszło do zwarcia. Elektrownia mieści się na północy obwodu twerskiego
W elektrowni atomowej odłączono od sieci 3 z 4 reaktorów. Eksperci twierdzą, że do awarii doszło z powodu odłączenia jednego transformatora napięcia. Systemy bezpieczeństwa automatycznie zatrzymały dwa reaktory, z kolei potem podjęto decyzje o odłączeniu kolejnego. 
 

Media zapewniają

Media uspakajają mieszkańców, że w wyniku awarii promieniowanie nie zagraża życiu ani zdrowiu i utrzymuje się na prawidłowym poziomie. Dodano też, że zdrowie pracowników elektrowni nie zostało narażone, a wszelkie zabezpieczenia pozostają sprawne. 


Faktem jest, że elektrownia atomowa, znajduję się w odległości 125 km od miasta Twer, zaledwie 330 km od Moskwy i 400 km od  Petersburga. Jest też realnym zagrożeniem dla Białorusi, bowiem elektrownia znajduję się na jej granicy. Jakakolwiek awaria, wywołałaby kolejną tragedię po Czarnobylu, która tym razem objęłaby zasięgiem znaczny teren. 

Źródło: Wiadomości.dziennik.pl 
Udostępnij na Facebooku