Koronawirus coraz szybciej się rozprzestrzenia. Kolejna osoba nie żyje.

Karolina
4 miesięcy temu
Koronawirus coraz szybciej się rozprzestrzenia. Kolejna osoba nie żyje.
FB Udostępnij na Facebooku
Koronawirus na terenie naszego kraju zaczyna zbierać coraz większe żniwo. Włośnie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 40 nowych przypadków zakażeń. Kolejna ofiara śmiertelna w naszym kraju.
Ministerstwo Zdrowia przekazało społeczeństwu informację o nowych osobach zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Aktualnie potwierdzonych testami przypadków zarażenia wirusem mamy już 884 osoby. Bilans ten ciągle rośnie. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco przekazuje informacje o rozwoju choroby na terenie kraju. 

Kolejna ofiara

Kolejna osoba zmarła na koronawirusa. To już 10 przypadek w naszym kraju. Resort zdrowia poinformował, że jest to 71 letni mężczyzna. Jego stan oceniano jako ciężki, jak wiadomo miał choroby współistniejące. Mężczyzna, który zmarł był hospitalizowany w szpitalu w Cieszynie

- Pacjent, który dziś rano został hospitalizowany w szpitalu w Poznaniu w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem, był zameldowany w woj. wielkopolskim, ale przebywał na terenie woj. zachodniopomorskiego. W związku z powyższym został ujęty w statystykach zakażeń dla tego województwa i wycofany ze statystyki woj. wielkopolskiego- dodał Minister

Ministerstwo poinformowało także o nowych przypadkach zakażenia.

Przybyło 40 osób, łączna liczba chorych na dzień 24 marca to 884 (wszystkie pozytywne przypadki, w tym 10 osób zmarło).
Aż 37 osób zakażonych jest z województwa mazowieckiego,
dwie osoby z województwa lubuskiego,
jedna z województwa małopolskiego. 

Jak mówi Minister Zdrowia niestety liczba zarażonych rośnie i będzie rosła. Przypuszczenia Rządu są takie, że do końca tygodnia możemy mieć niestety dobrych pare tysięcy zarażonych. Jak mówi, nie czuje optymizmu. 
Apeluje do wszystkich mieszkańców naszego kraju, by zostali w domu i przestrzegali wszelkich nakazów jakie wydaje ministerstwo. Niestety, ale to że wirus rozprzestrzenia się w takim tempie to tylko i wyłącznie wina nas samych. Kiedy to nie jest konieczne, nie wychodźmy w domów, powstrzymajmy się od spotkań ze znajomymi.

BĄDŹMY ODPOWIEDZIALNI. 


Źródło: wp.pl | onet.pl 

Zobacz także: 

1. Koronawirus we Włoszech. Pacjent ''zero'' opuścił szpital.
2. Co ojciec robił z 4 latką w nocy. Kobieta doznaje szoku, gdy widzi co wyprawia mąż.
3. Hit czy kit? Koronawirus challenge- czemu gość liże kosmetyki na półkach w sklepie..
4. Dziewiąta ofiara Koronawirusa w Polsce..
Udostępnij na Facebooku