Kary nawet 10 000 zł za brak tej jednej jakże ważnej rzeczy. Łatwo mają to sprawdzić i wystawić mandat!

Karolina
tydzień temu
Kary nawet 10 000 zł za brak tej jednej jakże ważnej rzeczy. Łatwo mają to sprawdzić i wystawić mandat!
FB Udostępnij na Facebooku
Niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że grozi im dość wysoka kara grzywny. Niestety takie błahe niedopatrzenie ciągnie za sobą wiele konsekwencji. Łatwo możemy zostać sprawdzeni i ukarani.

Nowe obowiązki obywateli

Przez panującą epidemię zmianom uległo wiele rzeczy i usług, a między innymi funkcjonowanie usług pocztowych. Listonosze w celu zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa unikają za wszelką cenę przekazywania listów i przesyłek do rąk własnych klientów. Wszystko po to, aby chronić zdrowie zarówno odbiorców, jak i pracowników pocztowych. Aby otrzymać listy, niezbędnym jest obecnie posiadanie skrzynki na listy i umieszczenie jej na terenie swojej posesji, przestrzegając przepisów pocztowych. 

Kolejny ważny argument

Posiadanie takiej skrzynki jest także bardzo ważne ze względu na perspektywę głosowania korespondencyjnego. W ostatnich miesiącach takie właśnie głosowanie jest jednym z intensywnie poruszanych tematów . Każdy na pewno jest tego świadomy obecnie, że właśnie taką formę mogą przybrać w tym roku wybory prezydenckie. 

Aby wziąć udział w wyborach w każdej posesji musi znajdować się skrzynka pocztowa. Jej brak może kosztować nas ładną sumkę. 

Wzrosła sprzedaż 

Właśnie te dwa czynniki, tzn. wybory prezydenckie oraz panująca epidemia koronawirusa przyczyniły się do tego, że Poczta Polska podniosła swoje wyniki sprzedaży tego właśnie produktu. Poinformowali oni się tym na swoim profilu w social mediach. 

Napisali oni, że w kwietniu tego roku sprzedaż skrzynek na listy wzrosła aż ośmiokrotnie porównując to do 2019 roku. W związku z panującym na świecie wirusem z Wuhan listy mogą być przekazywanie nie do rąk odbiorców, ale wprost do skrzynek pocztowych. Ułatwia i przyspiesza niekiedy pracę listonoszy. 

Wytyczne dotyczące montażu skrzynki

W domkach jednorodzinnych skrzynka powinna się znajdować w takim miejscu, aby dostęp do niej był łatwy i dla każdego możliwy, natomiast w budynku, w którym znajdują się co najmniej trzy lokale obowiązkowe są skrzynki tzw. zespołowe. Umieszczane one są wtedy w miejscu ogólnodostępnym takim, jak klatki schodowe, lub obok drzwi wejściowych. 

Wysokość grzywny

Ludzie, którzy nie zaopatrzyli się w skrzynki na listy mogą otrzymać karę grzywny. Nie jest ona wcale taka niska. Niestety niektórzy odbiorcy poczty nie są w ogóle tego świadomi. Najwyższą karą za nieposiadanie skrzynki jest kara 10 000 złotych, natomiast najniższą jest kara 50 złotych. 

Źródło: wprost.pl | pikio.pl | Fotografia: comparic.pl 

Zobacz także: 

1. Jej córeczki walczyły o życie, a ona w tym czasie uprawiała seks za pieniądze! Co dolegało dzieciom?
2. Tata zasnął z maleńkim synkiem. Po dwóch godzinach dokonał przerażającego odkrycia!
3. Przed otwarciem placówek postanowili zrobić testy pracownikom przedszkoli i żłobków. Wynik szokuje!
4. Ogromna tragedia niedaleko Bydgoszczy. Spowodował śmiertelny wypadek i nie wytrzymał tego psychicznie..

Udostępnij na Facebooku