Jakie obostrzenia znikną jako pierwsze. Wiele osób nie może uwierzyć

Karolina
11 miesięcy temu
Jakie obostrzenia znikną jako pierwsze. Wiele osób nie może uwierzyć
FB Udostępnij na Facebooku
Co jako pierwsze zostanie otwarte? Może szkoły, a może restauracje? Już teraz pojawiły się informacje, na temat tego, jakie obostrzenie jako pierwsze powinno zostać zniesione. Bardzo dużo ludzi po prostu nie wierzy w te słowa.
Plan był taki, że uczniowie wrócą do szkół już po świętach. Data ta została przełożona na 26 kwietnia i ogłosił to premier Mateusz Morawiecki, jednak ze względu na zmiany sytuacji w naszym kraju można podejrzewać, że data ta ulegnie zmianie. 
Minął miesiąc odkąd Polacy są poddani krajowej kwarantannie, pojawia się tu pytanie kiedy społeczeństwo będzie mogło powrócić do normalnego życia?
Podczas ostatniej konferencji naszego rządu pojawiły się zdania, że tuż po świętach powinny zacząć wprowadzane zmiany w obostrzeniach, jakie panują na terenie Polski. Dziś z informacji podawanych przez media można się dowiedzieć, które obostrzenia mają zostać zniesione jako pierwsze. 

Szkoły, restauracje, hotele - co rząd zniesie w pierwszej kolejności? 

W dniu dzisiejszym portal Wprost udostępnił informacje dotyczące zaleceń niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina, na temat tego, jakie obostrzenia powinny zostać zniesione jako pierwsze. Rekomendacje wydane przez tamtejszą Akademią, mogą być wzorem do naśladowania dla wszystkich Państw między innymi dla Polski. Ma to pomóc powoli wychodzić z Państwowej kwarantanny. 

Według rekomendacji to placówki oświaty, między innymi szkoły powinny zostać otwarte jako pierwsze. Zacząć powinno się od szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych jednak klasy powinny być w miarę możliwości pomniejszone do grup, w której znaleźć miałoby się maksymalnie 15 osób. 

Według zaleceń niemieckiej Narodowej Akademii Nauk Leopoldina nauczyciele w szkołach powinni nakładać nacisk na podstawowe przedmioty, a uczniowie podczas pobytu w placówkach powinni mieć obowiązkowo przez cały czas zakryte usta i nos, aby zostały zachowane środki bezpieczeństwa

Otworzą szkoły a czy żłobki i przedszkola też? 


Rekomendacje na uruchomienie działalności placówek oświaty zostały wydane także dla uczelni wyższych i uniwersytetów, które powinny jednak pozostać czy nauczaniu zdalnym. 
Eksperci informują także, że przedszkola oraz żłobki także mogą zostać otwarte, jednak ilość dzieci w placówkach powinna zostać zminimalizowana. 

Eksperci, o których mowa powyżej uważają, że kiedy zostaną zachowane wszystkie zasady higieny i bezpiecznego dystansu otwarte powinny zostać także hotele i restauracje. 
Jeśli chodzi o handel, ten także będzie mógł być wznowiony. Jednak o powrocie do organizacji i przeprowadzania wydarzeń kulturalnych i sportowych lepiej na razie zapomnieć. 

Źródło: pikio.pl

Zobacz także: 
1. Ojciec-policjant zamknął syna w garażu. Chłopiec zmarł z wyziębienia.
2. 20-latek pod wpływem środków odurzających uciekał przed policją. W samochodzie znajdowało czterech pasażerów, w tym dziecko!
3. Absurd w Lidlu. Nie pozwolono jej wejść do sklepu, tylko dlatego że była z dzieckiem!
Udostępnij na Facebooku