Jak Cugowski żyje na jego "głodowej" emeryturze. Niedowiary!

Karolina
3 miesięcy temu
Jak Cugowski żyje na jego
FB Udostępnij na Facebooku
Krzysztof Cugowski ma 68 lat. Przeszedł już na emeryturę, lecz jak podał w jednym z wywiadów jest to ok 1000 zł brutto miesięcznie. Jak mówi, jest zmuszony pracować do końca życia.
W ostatni weekend Cugowscy (Krzysztof z żoną) wystąpili w programu "Dzień Dobry TVN". Podzielili się tam informacjami o pięćdziesiątej rocznicy działalności artystycznej, oraz o tym, że są po ślubie już 26 lat. 

Przed studiem TVN odpowiedzieli na kilka pytań dziennikarzy i fotoreporterów. To kolejne miejsce, w którym poruszył temat swojej emerytury. 

Krzysztof Cugowski jest artystą, który pomimo wieku jest dość aktywny na estradach. W 2018 roku było słychać, że mężczyzna kończy swoją karierę i zostaje "emerytem", lecz okazuje się, że nie jest on w stanie utrzymać się z emerytury, jaką otrzymuje od ZUS.

 
 

Czy artysta ma prawo narzekać, jeżeli za jeden koncert otrzymuje około 50tyś zł?? 


 
Artysta nie powinien narzekać na brak pieniędzy, jak mówią niektórzy. Podobno w samym marcu tego roku oddał aż sześć koncertów.
Podczas wywiadu mówi, że faktycznie ma koncerty, lecz jest w takim wieku, że z chęcią by odpoczął. 

ZUS tłumaczy wysokość emerytury Cudowskiego

Z informacji ZUS wynika, że w czasach PRL-u składka Cugowskiego wynosiła zaledwie 14 groszy. 
Nie pierwszy raz spotykamy się z sytuacją, że artyści narzekają na wysokość swojej emerytury. W przeszłości taki temat poruszyła Maryla Rodowicz. Michał Wiśniewski oraz Katarzyna Skrzynecka. 
 
Źródło: wiesz.net.pl | plotek.pl | Autor zdjęcia:Artur Zawadzki Źródło:Reporter
Udostępnij na Facebooku