Internetowa rezerwacja na mszę świętą? To możliwe!

Joanna
8 miesięcy temu
Internetowa rezerwacja na mszę świętą? To możliwe!
FB Udostępnij na Facebooku
Kościół w Mierzynie (zachodniopomorskie) wpadł na dość oryginalny pomysł. Wprowadzona została rezerwacja na mszę świętą przez internet! Miejsc nie było wiele, wszystkie zostały zarezerwowane.
Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez polski rząd - uczestniczyć w nabożeństwie może maksymalnie pięciu wiernych. W związku z niedzielą palmową, parafia p.w. Matki Boskiej Bolesnej w Mierzynie zaplanowała 46 mszy świętych, na które trzeba było sobie zabukować miejsce. Również ''miejscówkę'' można było sobie wybrać. Do wyboru były cztery punkty: kościół, namiot przy kościele, przy plebanii, czy w biurze. 

Jak zabukować sobie miejsce w kościele?

Instrukcja jest bardzo prosta. Wystarczyło wejść na stronę główną kościoła, a w menu wybrać opcję ''rezerwacje mszy''. Później wybieramy interesujący nas termin i miejsce i klikamy zielony przycisk ''zarezerwuj''. By móc zarezerwować sobie mszę, trzeba podać swoje nazwisko, jak i również e-mail. Na końcu podajemy ilość miejsc które nas interesują (maksymalnie dwa) i gotowe!
 
 
 
Kościół w Mierzynie aktywnie wspiera w walkę z koronawirusem. Jak można przeczytać z ich strony, proboszcz postanowił przeznaczyć pieniądze na zakup respiratorów dla jednego ze szczecińskich szpitali!
 

Ksiądz Proboszcz podjął decyzję o zakupie w imieniu naszej parafii dwóch respiratorów dla szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.
Pieniądze przeznaczone na zakup pochodzą z konta budowy nowej świątyni:
Chciałem również Was Kochani powiadomić, że podjąłem decyzję i proszę nie miejcie mi tego za złe, że z konta budowy kościoła, na którym uzbierało się trochę pieniędzy poprosiłem odpowiedzialnych za nie by przeznaczyć kwotę 69 120 na zakup dwóch respiratorów dla Szpitala Klinicznego nr 1, przy Unii Lubelskiej.
Dlaczego tak zrobiłem - bo budowa nieco i tak poczeka ze względu na epidemię, a życie ludzkie jest bezcennym darem, życie każdego z Was Kochani i przepraszam jeśli nie tak postąpiłem.
 ks. Zbigniew Wyka
 /proboszcz/

Trzeba przyznać, wspaniały gest ze strony kościoła!

Źródło: tvn24.pl, facebook.com | Fotografie: facebook.com

Zobacz także:

1. Nauczanie zdalne. Miała być lekcja fizyki, zamiast tego uczniom ukazała się... pornografia!
2. Koronawirus w Polsce. Fatalna sytuacja w domu pomocy społecznej. Podopieczni leżą we własnych odchodach, nie ma kto się nimi zajmować.
3. Chłopczyk zginął w płonącym budynku! Wbiegł do domu, aby ratować swojego pieska!
Udostępnij na Facebooku