Informacja o porwaniu ośmiolatki w Warszawie okazała się być... fake newsem! Policja ostrzega!

Małgorzata
6 miesięcy temu
Informacja o porwaniu ośmiolatki w Warszawie okazała się być... fake newsem! Policja ostrzega!
FB Udostępnij na Facebooku
Informacja o porwaniu 8-latki w centrum Warszawy, która dotarła do niemal każdego domu w Polsce okazała się być... fake newsem! Teraz na jaw wyszło, że linki, które były zawarte w tekście mogą być niebezpieczne dla odbiorców.
"Porwanie w centrum handlowym Złote Tarasy. Policja publikuje wideo z porwania i prosi o pomoc. Kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie uprowadzenia ośmioletniej dziewczynki w Warszawie. Opublikowali portret pamięciowy podejrzewanego mężczyzny i monitoring zajścia. Porusza się on ciemnym marki Seat Leon. Jeżeli ktoś go rozpozna z nagrania prosimy o kontakt z najbliższym komisariatem." - to właśnie przed taką wiadomością krążącą w internecie ostrzega policja. 

 Do informacji dotyczącej porwania dołączono link. I to właśnie kliknięcie w niego może być niezwykle niebezpieczne dla odbiorców. Po kliknięciu czytelnik zostaje przeniesiony na stronę, która może zarazić wirusem jego komputer. 

"Pamiętajcie w naszych adresach zawsze na końcu jest .pl" – apeluje policja. "-Coraz częściej oszuści wykorzystują choroby, wydarzenia tragiczne, bo taka informacja szybciej dotrze do wielu odbiorców. Ta konkretna trafiła do nas w poniedziałek po południu. Zachęcam, by najpierw zwrócić uwagę na adresata, a przypadku obcej osoby być czujnym."

Uważajcie więc na to w co klikacie!źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
 

Udostępnij na Facebooku