Holandia zmienia swoją nazwę!

Małgorzata
5 miesięcy temu
Holandia zmienia swoją nazwę!
FB Udostępnij na Facebooku
Od stycznia 2020 roku Holandia będzie funkcjonować na arenie międzynarodowej pod inną nazwą. Rząd właśnie przegłosował specjalną ustawę. Jak teraz będzie się nazywać?
Holendrzy postanowili, że od stycznia 2020 roku ich kraj będzie nosił nową i lepszą według nich nazwę. Postanowiono również, że po wejściu zmiany w życie kraje wewętrzne wciąż będą mogły używać swoich nazw. 


Rządzący zdecydowali się na taką zmianę, bo chcą, aby ich kraj przestał być kojarzony z dzielnicą czerwonych latarnii oraz z łatwo dostępnymi narkotykami. 


Od stycznia 2020 roku Holandia stanie się Niderlandami i już teraz zaczyna używać tej nazwy na arenie międzynarodowej. Politycy chcą, aby świat przyzwyczaił się do nowej nazwy. W 2020 roku w Holandii odbędzie się bowiem Eurowizja, a w Tokio będą Igrzyska Olimpijskie, gdzie sportowcy będą reprezentować kraj pod nową nazwą. 


Myślicie, że zmiana nazwy pomoże w innym postrzeganiu kraju, który jest znany również z pól pełnych tulipanów i rowerów? źródło: onet.pl  I  fotografie: onet.pl 
 
Udostępnij na Facebooku