Hiszpańskie dzieci zaczęły się zamieniać w "wilkołaki"

Małgorzata
5 miesięcy temu
Hiszpańskie dzieci zaczęły się zamieniać w
FB Udostępnij na Facebooku
Nie tak dawno w Hiszpanii miała miejsce przerażająca historia. Jednak władzom udało się szybko odnaleźć sprawcę. Teraz rodzice dzieci, które zamieniły się w kudłate wilkołaki chcą jak najsurowszej kary dla winnego!
Ofiarami są dzieci w wieku od sześciu miesięcy do dwóch lat. Maluchom nagle zaczęły rosnąć włosy na całym ciele - na rękach, plecach, brzuszku. Już po kilku dniach dzieci przypominały wilcze szczeniaczki. Rodzice byli przerażeni tym, co dzieje się z ich pociechami i czym prędzej udali się do lekarza. Ten stwierdził, ze nadmierne owłosienie nie jest żadnym problemem i można z nim normalnie funkcjonować. 


Stwierdzono, że dzieci cierpią na "zespół wilkołaka". W średniowieczu osoby cierpiące na tę chorobę były bardzo brutalnie traktowane przez innych. Według naukowców w 99% za tę chorobę odpowiedzialna jest mutacja genetyczna, która generowana jest przez odbywanie stosunków kazirodczych i życie w takich związkach. 
Zbadano jednak geny dzieci z Hiszpanii i... wszystko było z nimi w normie! Lekarze oraz policjanci od razu zajęli się tą sprawą, bo przypadki dziwnej choroby występowały w różnych częściach kraju. Poszukiwania trwały coraz dłużej, a dzieci miały coraz bujniejsze owłosienie. W końcu naukowcy dotarli do winowajcy - stwierdzili, ze za wszystko odpowiedzialny jest omeprazol. Ten składnik służył do leczenia zgagi i refluksu u niemowląt i małych dzieci! Jednak nie odpowiadał on za porost włosów!


Wkrótce znaleziono drugi składnik, który był odpowiedzialny za potężny porost włosów - minoksydal. Dzieci dostały dawkę, która była przeznaczona dla osób dorosłych i przez błąd farmaceuty na ich ciele w zastraszającym tempie zaczęły rosnąć włosy! Okazało się, że firma Farma-Química Sur ponownie użyła pojemników, których nie wysterylizowała, więc stare puszki z pozostałościami minoksydylu zostały wypełnione omeprazolem. Nie jest to jedynie zaniedbanie, ale poważne przestępstwo, dlatego przeciwko osobom uczestniczącym wniesiono kilka spraw karnych.

Co do dzieci to substancja niedługo opuści ich organizmy. Jednak lekarze nie mają pewności, czy włosy wypadną, czy zostaną z maluchami już na zawsze.źródło: webniusy.com  I  fotografie: webniusy.com
Udostępnij na Facebooku