Grupa nastolatków obrzuciła cegłami jaja łabędzicy. Zrozpaczone zwierzę zmarło.

Joanna
3 tygodni temu
Grupa nastolatków obrzuciła cegłami jaja łabędzicy. Zrozpaczone zwierzę zmarło.
FB Udostępnij na Facebooku
Dramatyczny przykład ludzkiego okrucieństwa. Łabędzica zmarła po tym, jak grupa nastolatków obrzuciła cegłami i kamieniami jej gniazdo. Z sześciu jaj ocalało tylko jedno. Zrozpaczone zwierzę zmarło z żalu.
Do dramatycznego zdarzenia doszło pod koniec maja w mieście Kearsley w hrabstwie Greater Manchester (Anglia). Grupa bezmyślnych nastolatków postanowiła zabawić się kosztem łabędzicy i zniszczyła jej gniazdo. Rzucali oni to co mieli w zasięgu - kamienie, cegły. W wyniku tej ''zabawy'' zniszczyli jaja łabędzicy, z których miały wykluć się jej młode.

Śmierć łabędzicy.

Ten akt wandalizmu miał swoje konsekwencje. Kilka tygodni po zdarzeniu samiec - prawdopodobnie w wyniku stresu - opuścił gniazdo i zostawił łabędzicę samą. Samica została sama i niestety, kilka dni później, w zniszczonym przez bandę nastolatków gnieździe odkryto jej zwłoki. Najprawdopodobniej przyczyną jej śmierci było ''złamane serce''. 

Jak informuje Sam Woodrow, aktywista Wildlife -
 

Prawdopodobnie zmarła z powodu złamanego serca, kiedy straciła swojego partnera na całe życie i utraciła swoje potomstwo

Niestety, nie jest to odosobniony przypadek krzywd doznawanych przez zwierzęta z rąk człowieka. Jak podaje ''fakt.pl'' - wcześniej, w miejscowości Wiltshire (Anglia) - grupa młodych wandali zabiła łabędzia i jego trzy młode. W stolicy kraju, Londynie - jeden z biegaczy kopnął młode, które dopiero co  wykluło się z jaja. Łabędź zmarł.

Źródło: popularne.pl | Fotografie: manchestereveningnews.co.uk

Zobacz także:

1. To nie jest zdjęcie z Australii.. Kangur w lesie pod Włocławkiem. Trwają poszukiwania.
2. Swój prezent ślubny otworzyli dopiero po 9 latach. Byli zaskoczeni, gdy zobaczyli, co kryło się w środku.
3. Tragedia w rzece. Nie żyje ośmioro dzieci. Próbowały uratować koleżankę. 
Udostępnij na Facebooku