W naszym kraju grasuje puma! Służby ostrzegają!

Małgorzata
9 miesięcy temu
W naszym kraju grasuje puma! Służby ostrzegają!
FB Udostępnij na Facebooku
Ludzie słysząc hasło: "puma w Polsce" myślą, że to żart. Jednak tym razem jest to prawda. Policja w Pszczynie ostrzega przed tym zwierzęciem, a oświadczenie umieścił też Urząd Miasta. Czy zwierzę może zagrażać ludziom?
Juź w czerwcu 2019 roku w naszym kraju pojawiły się informacje o obecności czeskiej pumy. Zwierzę przestraszyło mieszkańców czeskich miejscowości - Kraju Wysoczyna oraz Żdarskich Wierchów. Komunikaty w tej sprawie wydały również lokalne służby ostrzegając ludzi. Później okazało się, że puma kieruje się w stronę Polski, co wzbudziło lęk naszych rodaków mieszkających przy granicy. 


Teraz wiadomości o czeskiej pumie pojawiły się na Śląsku. Zwierzę miało być widziane w Piaskach w gminie Pszczyna. Miejscowi twierdzą, że widzieli dzikiego kota w niedzielę. 


Sprawa okazuje się być na tyle poważna, że oświadczenie w tej sprawie na swojej stronie umieścił Urząd Miasta. 

"W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie."

Sprawą zajęła się również miejscowa policja:

"Na pewno jest tu kilka znaków zapytania, ale uważamy, że sprawy nie należy bagatelizować – przede wszystkim dlatego, że w lesie każdego dnia przebywa dużo ludzi, m.in. liczni grzybiarze, którzy powinni mieć świadomość potencjalnego zagrożenia"
 

 
Internauci zastanawiają się, czy widziany w Pszczynie kot to rzeczywiście groźna, czeska puma i czy rzeczywiście przybyła z Czech. Nieoficjalnie mówi się, że w Pszczynie istnieje nieoficjalna hodowla tych zwierząt i właśnie stamtąd mogły uciec dwa osobniki. 

Pumy te nie są niebezpieczne dla ludzi, jeśli nie czują zagrożenia i nie wykonuje się przy nich gwałtownych ruchów. Dlatego najbardziej zagrożone są dzieci i rowerzyści. Gdy spotkacie pumę musicie zachować ostrożność. Według ekspertów należy zachować spokój i zignorować zwierzę udając, że się go nie widzi. Pod żadnym pozorem nie wolno biec ani machać gwałtownie rękami!


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl
 
Udostępnij na Facebooku