Film o Janie Pawle II. NIEZNANE MATERIAŁY O PAPIEŻU w telewizji!

Karolina
ponad rok temu
Film o Janie Pawle II. NIEZNANE MATERIAŁY O PAPIEŻU w telewizji!
FB Udostępnij na Facebooku
Jan Paweł II to Papież, który z pewnością utkwił w głowach i sercach wielu Polaków, lecz nie tylko. Pełnił swą posługę w czasach bardzo ciężkich i wymagających. Niedawno, bo zaledwie tydzień temu został wyemitowany film o życiu papieża. W filmie ujawnione zostały nieznane dotąd nikomu materiały o życiu wybitnego Polaka w czasie pełnienia posługi.
Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem i wyjątkowym papieżem. Zyskał zaufanie i miłosierdzie ludzi na całym świecie. Swoim podejściem do posługi zdecydowanie wyróżniał się na tle wszystkich biskupów Rzymu. Papież bardzo dużo podróżował. Nie bał się wypowiadać na tematy politycznie. Niektórzy twierdzą, że przyczynił się on do społecznych przemian które doprowadziły do zmian ustrojowych w Polsce w 1989 roku.

Film o wyjątkowym Polaku 

Każdy w Polsce i mnóstwo ludzi z całego Świata zdecydowanie zna historię życia Jana Pawła II, natomiast co chwila wychodzą na jaw nieznane fakty dotyczące pontyfikatu Karola Wojtyły. Tego typu materiały zawarte są w filmie "nieznane życie Jana Pawła II". W zeszłą środę został on wyemitowany na ekranach polskich telewizorów. 


W filmie zawarte są wspomnienia prywatne osób, które obcowały w życiu codziennym z Papieżem. Towarzyszyły mu w wielu ważnych chwilach w jego życiu. Były przy nim nie tylko na pielgrzymkach i ważnych wyjazdach, lecz również wspierały go w życiu codziennym w watykańskiej posiadłości papieskiej. Nikt nie wiedział więcej i nie znał lepiej Papieża, od tego grona. 

Kto wystąpił w tym wyjątkowym filmie? 

O Janie Pawle i jego życiu wypowiedzieli się przyjaciele i najbliżsi współpracownicy Papieża, tj  kardynał Stanisław Dziwisz i arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Oprócz nich na temat Karola Wojtyły zdecydowali się wypowiedzieć między innymi lekarz, który opiekował się papieżem, Renato Buzzonetti, a także opiekun apartamentów duchownego Francesco Masella.

Kiedy można obejrzeć film o nikomu nieznanej historii Jana Pawła II?

Film o nikomu nieznanych faktach z życia Papieża było można obejrzeć na kanale TVP Historia, w środę tj. 20.02.2019

Nie ma informacji, od nadawcy czy będą jakiekolwiek powtórki, czy też może zostanie on udostępniony na stronie internetowej.  Podobne informacje zostaną pewnie przekazane mediom już wkrótce.

 

Źródło: wiesz.net.pl
Udostępnij na Facebooku