Facebook nas podsłuchuje!


ponad rok temu
Facebook nas podsłuchuje!
FB Udostępnij na Facebooku
Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. W samej Polsce korzysta z niego przeszło 16 milionów internautów. Powszechną informacją jest fakt, że platforma ta podsłuchuje swoich użytkowników!
Microsoft, Amazon, Google i Apple podsłuchują to, co mówimy, przesyłają te informacje dalej do miejsc, gdzie nagrania są dokładnie analizowane przez osoby trzecie! Facebook nie jest wyjątkiem - robi dokładnie to samo!
 
Wszystkie czaty są poddawane dogłębnej analizie. Nagrania trafiają do wyspecjalizowanych pracowników. Zarządcy platformy tłumaczą, że zachowanie to ma swoje powody. Ma to poprawić system do rozpoznania mowy , nad którym pracuje spółka razem z samym Zuckerbergiem.


"Warto dodać, że Facebook niedawno otrzymał od Federalnej Komisji Handlu (Federal Trade Comission) rekordowo wysoką karę w wysokości aż 5 mld dolarów. Była ona następstwem kilkuletniego śledztwa, które przeprowadziło FTC. Wiele zarzutów dotyczyło niedbalstwa związanego z przetwarzaniem danych użytkowników"
W regulaminie portalu jest informacja o systemie do automatycznego przetwarzania treści użytkowników, ale nie ma żadnej adnotacji o tym, że owe nagrania miałyby być analizowane przez osoby trzecie.


Prawdą jest także fakt, że pomimo wiedzy o tym że jesteśmy podsłuchiwani rzadko kto czyta regulamin i nie mamy pewności czy wszystko odbywa się zgodnie z prawem.źródło: popularne.pl | fotografie: komputerswiat.pl wired.com
Udostępnij na Facebooku