Dzik zaatakował trzy osoby! Tragedia w Krakowie!

Małgorzata
7 miesięcy temu
Dzik zaatakował trzy osoby! Tragedia w Krakowie!
FB Udostępnij na Facebooku
Do niecodziennego ataku doszło przy ul. Jagodowej w Krakowie, gdzie dzik zaatakował trzy spacerujące osoby. Zwierzę zostało uśpione i przetransportowane do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie będzie sprawdzane, czy dzik nie cierpiał na wściekliznę.
Dzik najpierw zaatakował samotnie spacerującą kobietę i ranił ją w nogę. Później niedaleko bloków przy ul. Jagodowej rzucił się na kobietę, która spacerowała z psem. 

"Na pomoc poszkodowanej rzucił się przechodzący tamtędy mężczyzna, który próbował przegonić dzika, ale został przez niego zraniony w nogę. Kobieta z psem zdołała się oddalić w bezpieczne miejsce." – poinformował rzecznik małopolskiej policji, Sebastian Gleń. 


Poobijany mężczyzna zadzwonił na policję i powiedział o tym, co dzieje się na jednym z krakowskich osiedli. Na miejscu szybko pojawili się funkcjonariusze wraz z weterynarzem. 

Lekarz weterynarii w asyście policjanta podał zwierzęciu środek usypiający z broni pneumatycznej, co rozwścieczyło dzika, który zaczął biec w stronę lekarza.

"Policjant oddał strzał z paralizatora obezwładniając agresywne zwierzę. Po chwili środek usypiający zaczął działać." – poinformował rzecznik policji.

 

Dzik został włożony do skrzyni i przewieziony przez specjalistyczną firmę transportową do Zakładu Higieny Weterynaryjnej, gdzie zostanie przebadany pod kątem wścieklizny i innych chorób zwierzęcych.

W środę krakowscy radni długo debatowali nad rezolucją, z którą chcieli wystąpić do marszałka województwa i sejmiku o niewyznaczanie obwodów łowieckich w Krakowie, wskazując, że prowadzenie polowań w mieście gdzie często chodzą mieszkańcy może być niebezpieczne dla życia i zdrowia Krakowian. Autorzy rezolucji wskazywali też na wątpliwości moralne związane z zabijaniem bezbronnych zwierząt.

Przeciwnicy rezolucji podawali natomiast przykłady ataków dzików w mieście – także ten środowy – wskazując na konieczność odstrzału zwierząt. Ostatecznie rezolucja nie została przyjęta.





źródło: onet.pl  I  fotografie: se.pl, onet.pl

Udostępnij na Facebooku