Dziewiąta ofiara Koronawirusa w Polsce..

Karolina
4 miesięcy temu
Dziewiąta ofiara Koronawirusa w Polsce..
FB Udostępnij na Facebooku
Ministerstwo zdrowia podaje na bieżąco aktualne informacje na temat zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko. Liczba zarażonych rośnie z każdym dniem. Spełnia się najgorszy scenariusz Ministra Zdrowia. Już prawie 800 osób jest zakażonych. Niestety liczba ofiar śmiertelnych także rośnie.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo właśnie podało kolejne świeże informacje dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Bardzo przykrą wiadomością jest to, że już dziewięć osób nie żyje. 

Najważniejsze informacje od Ministerstwa

W Polsce potwierdzono już: 774 osoby zakażone (w tym 9 zgonów)
Na całym świecie liczba zakażeń wynosi: 381,7 tys. (16,6 tys. zgonów, 102,4 tys. wyleczonych)
Wielka Brytania postanowiła wdrożyć zmiany i ograniczenia, Chiny powoli odpuszczają, ponieważ wygrywają w wirusem

Jeśli masz wątpliwości w związku ze stanem swojego zdrowia, dzwoń na całodobową infolinię NFZ: 800 190 590

9 osoba nie żyje

Do informacji publicznej trafiła wiadomość o tym, że 24 marca 2020 roku zmarła już 9 osoba zakażona wirusem z Wuhan. Był to mężczyzna w wieku 68-lat, który w ciężkim stanie hospitalizowany był w szpitalu w Puławach. Jak wiadomo chorował na choroby współistniejące. Nazywał się ks. Henryk Borzęcki, był proboszczem w parafii Białopole znajdującej się w województwie lubelskim. 
Od 16 marca 2020 roku 68-letni ksiądz leżał na oddziale pulmonologicznym chełmskiego szpitala. Natomiast 19 marca 2020 roku badania potwierdziły, że duchowny jest chory na koronawirusa. Wówczas pacjent został przewieziony do szpitala w Puławach, a oddział na którym dotychczas leżał został objęty kwarantanną.

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska informuje także na Twitterze: 

Dziś, 24 marca 2020 r. o godz. 5.30 w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki - zarażony koronawirusem. Szczegóły pogrzebu w trakcie ustalania. Śp. ks. Henryka polecajmy w modlitwach Miłosierdziu Bożemu - napisali. 

Informacje od Rządu: 

Ministerstwo Zdrowia udostępniło we wtorek około godz. 10:30 informacje o nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia, 8 nowych osób (siedem osób z woj. podkarpackiego i jedna osoba z woj. warmińsko-mazurskiego). W sumie w Polsce jest już potwierdzonych testami 774 osoby chore. 

Źródła: polityka.pl | gazetaolsztynska.pl | onet.pl | Fotografia: Hnews.pl 

Zobacz także: 

1. Zmarła nie znając jeszcze wyników testu. Chłopak zastał ją martwą w domu.
2. 12 letnie dziecko walczy o życie przez koronawirusa!
3. Wykryto nowe objawy koronawirusa. Nie lekceważ ich!!
4. Małżeństwo wspiera potrzebujący szpital. Niesamowite, że wystarczyły drukarki 3D i zaangażowanie. Wspaniała inicjatywa!
Udostępnij na Facebooku