Dziewczynka narzekała na ból nosa. Gdy lekarze zobaczyli, co było w środku to zamarli!

Małgorzata
11 miesięcy temu
Dziewczynka narzekała na ból nosa. Gdy lekarze zobaczyli, co było w środku to zamarli!
FB Udostępnij na Facebooku
Dziewczynka narzekała, że bardzo boli ją nos. Rodzice w końcu zabrali ją do szpitala, a tam lekarze odkryli coś, co całkowicie ich zaskoczyło i zszokowało! W nosie 6-latki znajdował się... ząb!

Dziewczynka narzekała na ból nosa. 

6-letnia dziewczynka z miasta Xi'an w chińskiej prowincji Shaanxi narzekała na uciążliwy ból nosa i trudności w oddychaniu. Rodzice zabrali ją do szpitala i tam została poddana badaniom. Prześwietlenie wykazało, że w jej nosie tkwi około 2 cm przedmiot. Lekarze ze szpitala w Xi'an odkryli, co znajduje się w jamie nosowej 6-latki. 


Tajemniczy obiekt w jej nosie okazał się być... zębem! Podczas rozmowy z lekarzami okazało się, że 6-latka cztery lata wcześniej przewróciła się i w efekcie tego straciła zęba. Nie odnaleziono go, więc rodzice stwierdzili, że przepadł na zawsze. 


Lekarze ustalili, że ząb przebił się do jamy nosowej i w ten oto sposób tam utknął. Dziewczynka przeszła operację podczas której usunięto jej zęba z nosa. Dzięki temu zabiegowi problemy dziecka z oddychaniem zniknęły. Szef laryngologii Wang Yanhui podkreślił, że tego typu przypadki to prawdziwa rzadkość. 

Brytyjski dentysta w rozmowie z "The Sun" przyznał, że przedostanie się zęba do nosa, na skutek urazu jest całkiem prawdopodobne. Zaznaczył przy tym, że ząb przestaje wtedy rosnąć. Jednak w przypadku zęba mlecznego może to wpłynąć na rozwój stałego uzębienia. 

źródło: fakt.pl  I  fotografie: fakt.pl, parenting.pl

Zobacz także:

1. Nastolatek, który zrzucił chłopca z platformy widokowej usłyszał wyrok!
2. 60-latek podpalił dom, gdy jego partnerka spała. Grozi mu dożywocie.
3. Pomorze. Rozwścieczony rowerzysta pobił nastolatków. Policja apeluje o pomoc! [VIDEO]

Udostępnij na Facebooku