W Koninie doszło do rozlewu krwi! Zwołano sztab kryzysowy! [WIDEO]

Małgorzata
8 miesięcy temu
W Koninie doszło do rozlewu krwi! Zwołano sztab kryzysowy! [WIDEO]
FB Udostępnij na Facebooku
Po tym, jak w Koninie doszło do śmiertelnego postrzelenia 21-letniego mężczyzny przez policjanta, miasto nie może zaznać spokoju. Pod komendą zbierają się tłumy ludzi, którzy protestują przeciwko brutalności policji. W niedzielny wieczór doszło do przepychanek. Kilku policjantów zostało rannych i zatrzymano kilka osób.
14 listopada w Koninie doszło do ogromnej tragedii. Podczas próby wylegitymowania trzech mężczyzn przez patrol, jeden z nich zaczął uciekać. Nie zareagował na okrzyk "policja, stój". W związku z tym policjant oddał strzał. Po chwili okazało się, że był on śmiertelny. 21-letni Adam C. zmarł. 


W niedzielny wieczór pod komendą w Koninie doszło do niebezpiecznych przepychanek. Zgromadziło się tam kilkadziesiąt osób, a ubrani w kominiarki mężczyźni zaczęli rzucać w policjantów butelkami i kamieniami. Jednego z funkcjonariuszy zaatakowano kastetem. Rannych zostało trzech policjantów. 


Zebrani pod komendą krzyczeli: "wyjmijcie broń i nas zastrzelcie." Grozili też, że przez całą noc nie opuszczą placu. Wtedy policjanci ruszyli w kierunku protestujących , a wcześniej wystrzelili salwę ostrzegawczą w niebo. Zatrzymano trzy osoby. 

"W związku z atakiem kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami na policjantów w Koninie została przeprowadzona interwencja. Zostały zatrzymane trzy osoby (1nieletni) podejrzane o naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i inne występki. Dwóch policjantów jest rannych." - czytamy w komunikacie policji. 


Prezydent Konina poinformował, ze zostanie zwołany sztab kryzysowy. 

"Nie może dochodzić do takiej sytuacji, że miasto jest sparaliżowane, ruch na ulicy zatrzymywany, a światła na ulicy gaszone. Miasto musi funkcjonować. Proszę i apeluję, aby zachowywać się bezpiecznie i nie wznosić burd." - powiedział Piotr Korytkowski, prezydent Konina. źródło: planeta.pl  I  fotografie: planeta.pl
 
 
 
 
Udostępnij na Facebooku