Ten dom palił się już trzynaście razy! Pożar w Tymowej.

Małgorzata
7 miesięcy temu
Ten dom palił się już trzynaście razy! Pożar w Tymowej.
FB Udostępnij na Facebooku
Policja w Brzesku bada właśnie sprawę trzynastego już pożaru budynku mieszkalnego w Tymowej.. Ogień spalił dach i część pomieszczeń. Szkody spowodowane pożarem oszacowano na blisko 60 tysięcy złotych! Udało się uratować przebywającego w budynku mężczyznę.
Do niedzielnego pożaru w Tymowej wezwano aż siedem zastępów strażaków. Po rozpoczęciu akcji strażacy dowiedzieli się, że w budynku przebywa 42-letni mężczyzna. Strażakom w ostatniej chwili udało się wyciągnąć z wnętrza właściciela posiadłości. Zabrano go do szpitala, gdzie ustalono, że nic mu nie jest. 


Pożar udało się opanować i ugasić po trzech godzinach, ponieważ brakowało wody. Okazuje się, że pożar w tym miejscu wybucha już... trzynasty raz w ciągu ostatnich pięciu lat! Tak więc strażacy bardzo dobrze znają to miejsce. W 2014 roku budynek palił się dwa razy, w 2015 trzy, w 2016 aż cztery a w 2017 znowu trzy razy. Niedzielny pożar był pierwszym od dwóch lat. 


Policja w Brzesku podejrzewa, że pożar był wynikiem nieostrożności lub celowego działania. Podejrzewa się, że 42-latek, który w domu mieszka sam zaprószył ogień. W pożarze dwa lata temu zginął jego brat. Wszyscy w okolicy wiedzą, że mężczyzna nadużywa alkoholu .

Właścicielowi spalonego budynku gmina zapewni budynek zastępczy. 

źródło: gazetakrakowska.pl  I  fotografie: gazetakrakowska.pl

 
Udostępnij na Facebooku