Czy zaginiona sprzed ćwierć wieku Monika Bielawska się odnalazła? Jest nadzieja na rozwiązanie tej sprawy.

Joanna
tydzień temu
Czy zaginiona sprzed ćwierć wieku Monika Bielawska się odnalazła? Jest nadzieja na rozwiązanie tej sprawy.
FB Udostępnij na Facebooku
Po 26 latach od zaginięcia małej Moniki Bielawskiej, w końcu pojawiła się iskierka nadziei na rozwiązanie tajemniczej sprawy. 27-letnia kobieta zgłosiła się do polskiej rodziny, twierdząc że może być zaginioną Moniką.

Zaginięcie małej Moniki.

16-ego lipca 1994 roku dziadkowie dziewczynki udali się lekarza z powodu gorączki u dziecka. Gdy weszli do apteki by zrealizować receptę, mała Monika została pod opieką ojca. To był ostatni raz gdy widzieli dziewczynkę. Ojciec wraz z córką zapadli się pod ziemię. 

Poszukiwania dziewczynki i jej ojca trwały latami, jednak bez skutku. Policja szukała mężczyzny, za którym wystawiono międzynarodowy list gończy. W końcu się to udało 4 lata później, w 1998 roku. Mężczyzna przebywał na terenie Austrii. Po tym jak został przetransportowany do Polski, znów udało mu się uciec i ponownie słuch o nim zaginął. W 2008 roku mężczyzna ponownie pojawił się w Polsce i niedługo później rozpoczął się jego proces.

Mężczyzna początkowo nie przyznał się do winy. Następnie stwierdził, że sprzedał dziewczynkę za 20 milionów starych złotych (2 tysiące złotych obecnie). W późniejszym czasie kilkakrotnie zmieniał zeznania. W 2013 roku roku został skazany na 15 lat więzienia za uprowadzenie i sprzedaż dziecka. 

Nastąpił przełom.

Ze Stanów Zjednoczonych skontaktowała się kobieta, która twierdzi, że może być zaginioną sprzed 26 laty Moniką z Legnicy. 

Jak poinformowała Natalia Brand w rozmowie z RMF FM - 27-latka trafiła na międzynarodową grupę, która zajmuje się
poszukiwaniami osób zaginionych. Jedna z komentujących poinformowała ją, że myśli że może być zaginioną sprzed ponad ćwierć wieku Moniką. Gdy kobieta porównała swoje zdjęcia z dzieciństwa i ze zdjęciami z progresji wiekowej, stwierdziła podobieństwo. 

Obecnie by potwierdzić lub wykluczyć przypuszczenia, potrzebne są badania DNA, na które trzeba będzie poczekać ponieważ mama zaginionej Moniki, Magdalena przebywa obecnie za granicą. 

Prawdopodobnie w przeciągu kilku tygodni zostaną pobrane próbki od obu stron i wtedy będzie wiadome, czy 27-letnia Amerykanka jest zaginioną sprzed 26 laty Moniką Bielawską. 

Źródło: rmf24.pl | Fotografie: wroclaw.wyborcza.pl

Zobacz także:

1. Ktoś porzucił szczeniaki przy torach kolejowych. Przewidziano nagrodę za wskazanie sprawcy!
2. Chłopiec walczy o życie! Matka chciała go żywcem spalić!
3. Zrezygnował z emerytury, by leczyć ludzi zakażonych koronawirusem. Niestety, sam się zaraził i zmarł.
Udostępnij na Facebooku