Część pieniędzy z WOŚP będzie przekazana Australii! Czy to dobry pomysł?

Małgorzata
6 miesięcy temu
Część pieniędzy z WOŚP będzie przekazana Australii! Czy to dobry pomysł?
FB Udostępnij na Facebooku
Jurek Owsiak zaskoczył wszystkich wydając oświadczenie, w którym poinformował, że tegoroczny WOŚP wspomoże płonącą Australię. Część zebranych w tym roku pieniędzy zostanie przekazana na walkę z pożarami.
Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że sztaby WOŚP funkcjonują również poza granicami naszego kraju, również w Australii. Jak zaznaczył w swoim oświadczeniu Owsiak, podjęto decyzję, że pieniądze zebrane przez Oddział WOŚP w Australii zostaną w całości przekazane na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów. 


Już niedługo przekonamy się też na własne oczy, czy uda się pobić zeszłoroczny rekord zbiórki i ile środków uda się zebrać Orkiestrze Owsiaka w 2020 roku. 


Teegoroczny finał, już 28. WOŚP będzie już 12 stycznia 2020 roku, czyli w tą niedzielę! Uzbierane w naszym kraju pieniądze zostaną tradycyjnie już przeznaczone na poprawienie standardów diagnostycznych i leczniczych na Oddziałach Dziecięcych. To dlatego wszyscy są zaskoczeni decyzją o wsparciu Australii!

"Kochana Australio,

Jesteśmy z Wami i myślimy o Was! Podczas 28. Finału WOŚP będziemy chcieli bardzo, bardzo mocno Was uściskać od wszystkich, którzy razem z nami grają i zwrócić uwagę na Waszą sytuację. Fundacja to miliony Polaków nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. (…) bardzo prosimy Was, aby pieniądze zebrane na miejscu podczas Finału w Australii nie były przekazywane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, a zostały przesłane na rzecz działającej u Was organizacji pozarządowej, która zbiera środki na ratowanie życia i zdrowia ofiar pożarów (…)."


źródło: popularne.pl  I  fotografie: popularne.pl, onet.pl, radiozet.pl

 
 
Udostępnij na Facebooku