Hit czy kit? Koronawirus challenge- czemu gość liże kosmetyki na półkach w sklepie..

Karolina
4 miesięcy temu
Hit czy kit? Koronawirus challenge- czemu gość liże kosmetyki na półkach w sklepie..
FB Udostępnij na Facebooku
W internecie krąży nagranie, w którym mężczyzna chodzi po sklepi i oblizuje kosmetyki znajdujące się na półkach. Dlaczego to robi? Wideo ma opis „kto się boi koronawirusa?”. Świadczy to o tym, że niektórzy bezmyślni, świadomie chcą się zarazić koronawirusem.

Koronawirus challenge

Od zawsze nie brakowało w sieci ludzi, którzy za wszelką cenę chcą zyskać sławę, stać się popularnym i rozpoznawalnym dla internautów. Niestety w ostatnim czasie taki przypadków jest coraz więcej. Niektórzy, by w szybki sposób zdobyć popularność wykorzystują tu sytuację, jaka panuje obecnie na świecie. 

W Belgii na początku tego miesiąca tamtejsza policja aresztowała mężczyznę, który celowo w środkach transportu oblizywał palce i wycierał je w poręcze do trzymania przez użytkowników. Film, na którym da się zauważyć, że mężczyzna nie jest trzeźwy w sieci zyskał wiele udostępnień. 

Następny challenge koronawirusowy pojawił się w samolocie. Kobieta z nagrania oblizywała deskę w toalecie samolotu, by sprawdzić, czy zarazi się koronawirusem. 

Następnym filmem jaki pojawił się w sieci jest nagranie mężczyzny z Missouri w Stanach Zjednoczonych, który wyszedł do sklepu spożywczo-przemysłowego. Oblizywał on wszystkie produkty chemiczne po kolei i mówił, że jest niebezpiecznym sku****em. Film również zyskał wiele udostępnień, lecz stanowczo spotkał się z krytyką ze strony internautów komentujących. Faceta czeka sprawa w sądzie. 
 

Wirus COVID-19

Na pewno już większość z nas słyszała o tym, w jaki sposób rozprzestrzenia się wirus z Wuhan. Najłatwiej jest się zarazić drogą kropelkową, tzn. z wydzielinami, jakie są uwalniane w czasie kichania, kaszlu. Najgorsze objawy mogą spotkać osoby nie tylko starsze, ale także z osłabioną odpornością, lub chorujące także na inne schorzenia. 

Naukowcy przeprowadzali testy, z których wiadomo, że wirus utrzymuje się w powietrzu nawet do trzech godzin, natomiast na różnych powierzchniach może przetrwać różne limity czasowe: na miedzi- cztery godziny, na tekturze- do 24 godzin, na plastiku i stali nierdzewnej- prawie 72 godziny.

Źródło: popularne.pl | Fotografia: youtube.pl

Zobacz także: 

1. Dziewiąta ofiara Koronawirusa w Polsce..
2. Zmarła nie znając jeszcze wyników testu. Chłopak zastał ją martwą w domu.
3. Znana aktorka opowiedziała o koszmarze z początku kariery! Była molestowana!
4. Wiadomo, jakie są nowe objawy koronawirusa! Już nie tylko katar i kaszel!

Udostępnij na Facebooku