Cmentarz Powązkowski zamknięty dla wszystkich odwiedzających. Jedna osoba jest wyjątkiem.

Joanna
ponad rok temu
Cmentarz Powązkowski zamknięty dla wszystkich odwiedzających. Jedna osoba jest wyjątkiem.
FB Udostępnij na Facebooku
Wczoraj w godzinach przedpołudniowych, limuzyna Jarosława Kaczyńskiego przekroczyła mury Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie, mimo że cmentarz oficjalnie jest zamknięty dla wszystkich odwiedzających.
Na bramie którą przejechał prezes PiS wisi kartka, na której widnieje informacja o czasowym zamknięciu cmentarza dla wszystkich odwiedzających ze względu na rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Zakaz ten obowiązuje od 2 kwietnia i miał trwać do dziś, jednak został przedłużony do 19 kwietnia. Dodatkowo, decyzja o zamknięciu cmentarza została podjęta przez archidiecezję warszawską na polecenie rządu! Wyjątkiem są pogrzeby - jednak uczestniczyć w nich może maksymalnie 5 osób. W innych przypadkach bramy pozostają zamknięte dla wszystkich.
 

Dla prawie wszystkich...

Zakaz wstępu na teren cmentarza prezesa PiS najwyraźniej nie obowiązuje. Wczoraj około godziny 10, limuzyna przejechała przez bramę, która na co dzień jest zamknięta.

Na cmentarzu tym spoczywa matka Jarosława, Jadwiga Kaczyńska. Również znajdują się tam symboliczne groby jego tragicznie zmarłego brata, Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP w latach 2005-2010 i pierwszej damy, Marii Kaczyńskiej, małżonki Lecha Kaczyńskiego. Ciała ich oficjalnie pochowane są w Katedrze Wawelskiej w Krakowie.   

Rozmowa z zarządcą cmentarza.

''fakt.pl'' postanowił skontaktować się z zarządcą cmentarza, który poinformował że cmentarz jest zamknięty i że nie można wejść na jego teren, chyba że wyjdzie decyzja o ponownym otwarciu, ale to nie jest zależne od nich. Na pytanie czy dla KAŻDEGO cmentarz jest zamknięty, zarządca odpowiedział że jedynym wyjątkiem są pogrzeby i to w liczbie nieprzekraczającej pięciu osób. 

Rzecznik Warszawskiej Kurii w rozmowie z ''onet.pl'' poinformował, że nie ma pojęcia dlaczego tak się stało, a wszelkie pytania należy kierować do zarządcy. Z nim, jak informują - nie udało się skontaktować. 

Źródło: wiadomosci.onet.pl, fakt.pl | Fotografie: wiadomosci.onet.pl, fakt.pl

Zobacz także:

1. Ministerstwo informuje. Już niedługo 20 tysięcy testów na koronawirusa w ciągu doby.
2. To chyba zbyt wysoki mandat dla kobiety, która nie miała rękawiczek ochronnych! Czy to nie absurd?
3. Ksiądz odprawił mszę, w której udział wzięło prawie 60 osób! Został ukarany...
Udostępnij na Facebooku