Choroba wielkiej legendy polskiej muzyki. Jest z nim na prawdę źle.


8 miesięcy temu
Choroba wielkiej legendy polskiej muzyki. Jest z nim na prawdę źle.
FB Udostępnij na Facebooku
Romuald Lipko jest jednym z współzałożycieli Budki Suflerae muzyk zmaga się z chorobą nowotworową. Dziś zespół postanowił wydać na swojej stronie internetowej specjalne oświadczenie w tej sprawie zatytułowane "Bez ostrzeżeń i gróźb…".
Romuald Lipko w 1974 r. razem z Krzysztofem Cugowskim założył Budkę Suflera.Zajmował się głównie instrumentami klawiszowymi. Ma na koncie wiele skomponowanych utworów, które przyniosły im sławę. W 2014 r. zespół  zakończył działalność. We wrześniu Budka zagrała wielki pożegnalny koncert w Lublinie "Memu miastu na do widzenia".

„Bez ostrzeżeń i gróźb”

Kilka tygodni temu  postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał  w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.- czytamy na oficjalnej stronie zespołu.

 

Prośba Kolegów o Wsparcie 

Romuald Lipko jednak nie zamierza się poddawać.Mimo świadomości sytuacji w jakiej obecnie się znajduje, dalej planuje i marzy. W ostatnią niedzielę wierni z kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Lublinie modlili się o jego powrót do zdrowia. Zebrani w świątyni odmówili w jego intencji "Zdrowaś Maryjo". Jego koledzy postanowili poprosić o pomoc też fanów swojego zespołu. Nie chodzi jednak o pomoc finansową tylko duchową dla artysty. 

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki
 


 

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! 

Żródło: Popularne.pl

Udostępnij na Facebooku