To nie będzie miła informacja dla Cejrowskiego. Chodzi o Ekwador..


8 miesięcy temu
To nie będzie miła informacja dla Cejrowskiego. Chodzi o Ekwador..
FB Udostępnij na Facebooku
Jedna z najnowszych decyzji, która została podjęta przez ekwadorski Trybunał Konstytucyjny na pewno nie ucieszy Wojciecha Cejrowskiego. Teraz, małżeństwa jednopłciowe są tam legalne. Czy wciąż będzie to jedno z ulubionych miejsc znanej osoby z telewizji?

Wojciech Cejrowski to jeden ze znanych, prawicowych oraz wojujących osób jeśli chodzi o scenę polityczną. Posiada ogromną charyzmę oraz kontrowersyjny charakter. Dzięki temu, wiele ludzi uwielbia jego przemówienia. Wiele osób kupuję chętnie także jego książki, które w szybkim czasie stają się bestsellerami.

 

Jego światopogląd całkowicie nie obejmuje małżeństwa jednopłciowych. Jest to niezgodne z wartościami katolików. Gdy dotarła do niego informacja o zalegalizowaniu tych związków w Ekwadorze, na pewno nie był szczęśliwy. Publicysta często powtarzał, że wkrótce zostanie obywatelem tego kraju należącego do Ameryki Południowej.
  

Według BBC, w tym kraju doszło do niespodziewanych zmian. Legalizacja tego typu małżeństw rozpoczęła się niewinnie od jegnego z procesów. Podczas niego, Trybunał powiedział, że praca osób homoseksualnych są w nie odpowiedni sposób ograniczone.

Istnieje ogromna dyskryminacja, a małżeństwa jednopłciowe w Ekwadorze stanowią już nie mały odsetek. Na podstawie tego, sąd jednogłośnie stwierdził, że od dzisiaj wszyscy mają równe prawa, także małżeństwa jednopłciowe.
 


 

Ciekawostką jest, że w Ekwadorze do 1998 roku małżeństwa tego typu były zakazane. Pełne prawa posiadały tylko osoby heteroseksualne. Mniejszość nazywano wielką chorobą, która nie powinna w ogóle mieć miejsce w tym kraju.
 

źródło: pikio.pl 
Udostępnij na Facebooku