Cała Polska walczyła o życie 13-letniego Oliwiera. Chłopiec przegrał z chorobą.

Małgorzata
7 miesięcy temu
Cała Polska walczyła o życie 13-letniego Oliwiera. Chłopiec przegrał z chorobą.
FB Udostępnij na Facebooku
Wiadomość o śmierci 13-letniego Oliwiera Frydryszaka wstrząsnęła całym krajem. Śmiertelna choroba chłopca zrzeszyła wielu Polaków, którzy wspólnie zbierali środki na leczenie nastolatka. Informację o przegranej walce Oliwiera na Facebooku umieściła ciocia chłopca.
Oliwier Frydryszak miał zaledwie 13 lat, a już był zmuszony walczyć o swoje życie. Chłopiec cierpiał na bardzo groźny nowotwór, neuroblastomę czwartego stopnia. 13-latek miał przerzuty do węzłów chłonnych, szpiku i kości. Aby go uratować ruszyła zbiórka pieniędzy na niezwykle kosztowną terapię we Włoszech. Pomimo zaangażowania wielu osób Mały Bohater z Brodnicy przegrał walkę ze śmiertelną chorobą. 


Chłopiec walczył z nowotworem już od dnia, gdy skończył 3 latka. Miał za sobą poważną operację i wiele serii chemioterapii. Pomimo to choroba na nowo zaatakowała po dwóch latach.  Jedyną nadzieją na przeżycie była niezwykle kosztowna terapia GD-2 we Włoszech. Tysiące Polaków walczyły o życie małego Wojownika. 


"Dziś w nocy Oliwier odszedł do Pana. Wierzymy, że zasilił grono Aniołków i jest już zdrowy. Będziemy pamiętać Jego miłość, uśmiech i determinację, z jaką dążył do spełniania swoich marzeń." – napisała na Facebooku ciocia chłopca, pani Monika. 


Chłopiec zmarł 5 stycznia, a jego pogrzeb odbył się w czwartek. Odejście chłopczyka pogrążyło w żałobie nie tylko rodzinę, ale i wszystkich, którzy wspierali dzielnego Oliwiera i wierzyli, że 13-latek niedługo wyzdrowieje. 

źródło: lelum.pl  I  fotografie: lelum.pl, fakt.pl
Udostępnij na Facebooku