Bestialski zamach na szpital położniczy. Cudem udało się uratować noworodka.

Joanna
12 miesięcy temu
Bestialski zamach na szpital położniczy. Cudem udało się uratować noworodka.
FB Udostępnij na Facebooku
W wyniku tragicznego zamachu ze strony terrorystów na szpital położniczy - 24 osoby poniosły śmierć, a 15 zostało rannych. Wśród pokrzywdzonych był noworodek, któremu cudem udało się przeżyć.
Masakryczny zamach miał miejsce 12-ego maja w Kabulu, stolicy Afganistanu. W szpitalu położniczym, częściowo prowadzonym przez organizację Lekarze bez Granic doszło do bestialskiego ataku ze strony terrorystów. Przebrani za policjantów zamachowcy zaczęli zabijać ludzi granatami i bronią palną. W chwili ataku w placówce przebywało 180 osób! Niestety,  24 osoby zginęły, w tym matki, noworodki, pielęgniarki i pacjenci. 

Na pomoc ofiarom przybyli członkowie sił specjalnych, którzy przez kolejne kilka godzin walczyli z terrorystami. Napastników udało się zastrzelić. 

Podejrzanymi o ten nieludzki czyn jest ISIS. 

Noworodek cudem przeżył.

Wśród 15 rannych, poszkodowany został także noworodek, który przyszedł na świat zaledwie trzy godziny przed zamachem! Mała dziewczynka została podwójnie postrzelona w nogę. Mimo tak młodego wieku, udało się uratować maleństwo i jego kończynę.

Jak poinformował ordynator szpitala, doktor Noor ul-Haq Yousafzai - lekarze nastawili połamaną nóżkę dziewczynki i będzie ona w stanie chodzić. 
 

Niestety, noworodek nigdy nie pozna swojej mamy. Matka dziecka zginęła tragicznie w wyniku ataku terrorystów. Ojciec dziewczynki zdecydował, że otrzyma ona po niej imię - Nazia. 

Dzieci, które straciły swojej mamy w wyniku zamachu zostały przetransportowane do innych placówek medycznych.  Jak poinformowała organizacja Lekarze bez Granic - zgłosiły się do nich kobiety, które zaoferowały karmienie piersią niemowląt. 

Źródło: o2.pl | Fotografie: twitter.com, o2.pl 

Zobacz także:

1. Namawiał dzieci do samookaleczeń i samobójstw. Miała to być ''gra''.
2. Pomagał w remontach i cieszył się zaufaniem domowników. Zostawiono go samego z córką, przez co doszło do koszmaru.
3. ''Zamówione'' dzieci na Ukrainie. Z powodu pandemii nie ma kto ich odebrać. [VIDEO]
Udostępnij na Facebooku