Już niedługo w Polsce będziemy mieć własną Dolinę Muminków! Co za news!

Małgorzata
8 miesięcy temu
Już niedługo w Polsce będziemy mieć własną Dolinę Muminków! Co za news!
FB Udostępnij na Facebooku
Kto oglądał w dzieciństwie "Muminki" ręka do góry! Nie ma chyba na świecie osoby, która nie przepadałaby za tymi wesołymi postaciami, którym towarzyszy złośliwa Mała Mi, uwielbiający podróże Włóczykij czy strachliwy Ryjek. Z pewnością niejedno dziecko marzyło o tym żeby znaleźć się w Dolinie Muminków i... Mamy dla Was niespodziankę! Już niedługo powstanie pierwsza w Polsce, a trzecia na świecie Dolina Muminków!
Jeżeli będąc dzieckiem marzyliście o przeniesieniu się do krainy zamieszkałej przez urocze Muminki i ich przyjacioł to już niedługo będziecie mieć taką możliwość. Okazuje się bowiem, ze w Borkowicach koło Jeleniej Góry zostanie zbudowana Dolina Muminków. Będzie to trzecie takie miejsce na świecie, jedno znajduje się już w Finlandii a drugie w Japonii. 


W Borkowicach koło Jeleniej Góry znajduje się już fińska wioska Kalevala i własnie obok niej ma powstać miejsce, które z całą pewnością będą odwiedzać wielbiciele Muminków!


"Trudno o bardziej „fińskie” miejsce i lepszą lokalizację dla Muminków w Polsce" – powiedział Michał Makowski, który jest właścicielem Kalevali. – "Do tego wioska Borowice to najmniejsza osada w Karkonoszach, położona…w dolinie" – dodał.


O zaprojektowanie polskiej Dolinki Muminków walczy pięć firm. Wizualizacje mają być pokazane już w marcu 2020 roku. Jak na razie wiadomo, że w bajkowej dolinie będzie osiem domków, a połowa z nich będzie służyć jako część noclegowa. Zwiedzanie będzie możliwe od 10 do 16 każdego dnia, a po tym czasie w Dolinie będą mogły przebywać tylko osoby, które wykupiły nocleg. Wioska ma zostać zbudowana do końca 2021 roku. 
źródło: wprost.pl  I  fotografie: wprost.pl, elle.com
 
Udostępnij na Facebooku